Towarzystwo Urbanistów Polskich

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
News
News

News » Zarząd Główny » Ogólne

Ogólne (23)RSS Feed

Results 1 - 10 of 23

1. Życzenia świąteczne
Zarząd Główny/Ogólne

Monday, 24 December 2018 | 1683 hits
2. Recepta na dobre miejsce. Artykuł Olgierda Dziekońskiego w Rzeczpospolitej
Zarząd Główny/Ogólne

(...) Ale jak ta przestrzeń publiczna ma być kształtowana, jak powinna wyglądać? Doskonały przegląd doświadczeń daje nam XI już edycja konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną, organizowanego od 2007 przez Towarzystwo Urbanistów Polskich, razem ze Związkiem Miast Polskich i Stowarzyszeniem Integracja. cały artykuł

Tuesday, 17 October 2017 | 2490 hits
3. Komisja Statutowa TUP
Zarząd Główny/Ogólne

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Główny Towarzystwa, dążąc do realizacji postulatów Zjazdu TUP wiążących się z nowelizacją zapisów naszego Statutu, podjął decyzję o powołaniu doraźnej Komisji Statutowej. Do zadań Komisji będzie należało m.in.:  dokonanie analizy obowiązującego Statutu, zebranie oraz wypracowanie własnych propozycji zmian do Statutu, a także opracowanie zmian dokumentu Statutu Towarzystwa z uwzględnieniem propozycji zgłoszonych przez Członków.

W związku z powyższym Zarząd Główny zaprasza wszystkich zainteresowanych członków TUP do wyrażania chęci uczestnictwa w pracach Komisji. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it w terminie do dnia 29 września 2017 r. (piątek). Na tej bazie w dniu 30.09 ZG TUP wyłoni finalny skład Komisji Statutowej.

Z koleżeńskim pozdrowieniem,
prof. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens, Prezes TUP

Thursday, 21 September 2017 | 1860 hits
4. Zgłoszenia do Nagrody imienia Jerzego Regulskiego
Zarząd Główny/Ogólne

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich ogłaszają II edycję Nagrody imienia Jerzego Regulskiego za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Nagroda imienia Jerzego Regulskiego została ustanowiona w 2016r. i jest przyznawana w czterech kategoriach:

idei – w postaci planu lub projektu urbanistycznego, koncepcji przestrzennej, wizji rozwoju przestrzennego czy innego przedsięwzięcia o podobnym charakterze,

realizacji dzieła – w postaci wdrożenia koncepcji urbanistycznej lub innej mającej charakter przestrzenny,

wiedzy i upowszechniania – w postaci pracy naukowej, publikacji, czy innej formy krzewienia lub poszerzania wiedzy związanej z urbanistyką, zagospodarowaniem i ładem przestrzennym;

aktywności obywatelskiej – rozumianej jako inicjatywy i działania przyczyniające się do podniesienia ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Zgłoszenia w II edycji Nagrody imienia Jerzego Regulskiego przyjmowane będą do dnia 30 czerwca 2017r. za pomocą elektronicznego formularza na tej stronie.

Monday, 24 April 2017 | 2477 hits
5. Biuletyny ZG TUP
Zarząd Główny/Ogólne

Biuletyny Zarządu Głównego TUP

Sunday, 4 September 2016 | 644 hits
6. Nagroda imienia Jerzego Regulskiego
Zarząd Główny/Ogólne

Termin nadsyłania zgłoszeń do Nagrody imienia Jerzego Regulskiego został przedłużony do 15 czerwca 2016.

Zachęcamy członków TUP do propagowania informacji o Nagrodzie wśród samorządów lokalnych oraz urbanistów i NGOsów.

Formularz zgłoszeniowy.

Sunday, 29 May 2016 | 27423 hits
7. KONFERENCJA: Mieszkać w mieście. Gdynia, 23-24 czerwca 2016
Zarząd Główny/Ogólne

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w konferencji „Mieszkać w Mieście. Problemy i wyzwania dla kształtowania współczesnej polityki mieszkaniowej”, która odbędzie się w Gdyni w dniach 23-24.06.2016 r. Konferencja ta jest współorganizowana  przez Miasto Gdynię, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk oraz Politechnikę Gdańską we współpracy z International Society of City and Regional Planners (ISOCARP).

Friday, 27 May 2016 | 37618 hits | Read more
8. Sztuka [w:] przestrzeni
Zarząd Główny/Ogólne

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział we Wrocławiu, we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Muzeum Współczesnym Wrocław, ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej

odbywającej się pod patronatem Towarzystwa Urbanistów Polskich

Konferejcja odbędzie się w dniach 7-8 października br. w ramach specjalnej, 6. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA będącego częścią programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Thursday, 19 May 2016 | 42456 hits | Read more
9. Konferencja Programowa Towarzystwa Urbanistów Polskich
Zarząd Główny/Ogólne

Konferencja Programowa TUP odbędzie się w Warszawie, w Pałacu Staszica (Nowy świat 72) w dniu 27 lutego 2016r. Poczatek przewidziany jest na godz. 11.00 a zakończenie – na 15.30. Konferencja jest nieodpłatna i otwarta dla wszystkich zainteresowanych członków TUP. Prosimy jednak wszystkich zainteresowanych wzięciem w niej udziału o przesłanie na adres mailowy Zarządu Głównego TUP ( This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ) swojego zgłoszenia – z podaniem imieni, nazwiska i oddziału. Zgłoszenia prosimy przesyłac w terminie do 22 lutego br.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zapraszamy na Konferencję Programową Towarzystwa, poświęconą  kluczowym wyzwaniom związanym z dalszymi kierunkami działania naszego Towarzystwa. W jej trakcie chcielibyśmy wypracować wnioski dotyczące ewentualnych zmian co do celów i sposobów naszego działania, a także propozycje ewentualnych zmian w statucie.

 

Wednesday, 10 February 2016 | 50005 hits | Read more
10. Europejska Nagroda dla Miejskiej Przestrzeni Publicznej 2016
Zarząd Główny/Ogólne

The European Prize for Urban Public Space jest konkursem, odbywającym się co dwa lata, który ma na celu uhonorowanie przestrzeni publicznych naszych miast. Nagroda została utworzona w 2000 roku.

Czytaj więcej: http://www.publicspace.org/en/prize/rules/2016.

Termin zgłaszania aplikacji - 22 lutego 2016.

Zachęcamy do aplikowania!

Sunday, 7 February 2016 | 76667 hits

 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Page 1 of 3


Powered by AlphaContent 4.0.15 © 2005-2022 - All rights reserved

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie