Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
News
News

News » Oddział Wrocław » Aktualności

Aktualności (83)RSS Feed

Results 71 - 80 of 83

71. WARSZTATY URBANISTYCZNE W KARPACZU
Oddział Wrocław/Aktualności

Zarząd wrocławskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich zaprasza do składania zgłoszeń do wzięcia udziału w warsztatach projektowych, których efektem będzie opracowanie projektów koncepcyjnych deptaka na ul. Konstytucji 3 Maja w Karpaczu. Organizatorem warsztatów jest Towarzystwo Urbanistów Polskich – Oddział Wrocław we współpracy z Miastem Karpacz.

Szczegóły w załączniku.

 

Wednesday, 17 April 2013 | 5749 hits
72. Próba porównania systemu Planowania Przestrzennego w Brazylii i w Polsce - wykład!
Oddział Wrocław/Aktualności

17 kwietnia (środa) o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie członków i przyjaciół TUP - Oddział Wrocław w naszej siedzibie przy ulicy Ofiar Oświęcimskich 19 (III piętro), pokój 302.

Mariana de Moura Cruz - studentka z Brazylii, odbywająca staż w Biurze Rozwoju Wrocławia, opowie o systemie planowania w Brazylii, spróbuje to również porównać do polskiego systemu planowania.

Wykład będzie wygłoszony w języku angielskim ale jednocześnie tłumaczenia na język polski podjęła się Małgorzata Bartynę-Zielińską dlatego zapraszamy także osoby nie znające języka angielskiego.

Serdecznie zapraszamy

Thursday, 4 April 2013 | 5876 hits
73. Oferta szkoleń z Biura Karier PWr skierowana do studentów i absolwentów Wydziału Architektury PWr.
Oddział Wrocław/Aktualności

Szanowni Państwo,

Biuro Karier PWr oferuje studentom i absolwentom Wydziału Architektury PWr szkolenia, których lista znajduje się poniżej. Pierwsze spotkanie planowane jest na dzień 15 marca 2013, w godzinach od 13.00-15.00 Sala Rady Wydziału Architektury.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie chęci nieodpłatnego uczestnictwa, informację, w jakiej kolejności winny odbywać się szkolenia (ze szczególnym wskazaniem tematyki pierwszego spotkania) oraz status: student/rok studiów/absolwent. Udział w szkoleniach będzie możliwy jedynie po wcześniejszej rejestracji.

Adres do kontaktu: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

Rozmowa kwalifikacyjna - warsztat skierowany jest zarówno do osób chcących przygotować się do pierwszej w życiu rozmowy kwalifikacyjnej, jak również do tych które mają już za sobą pierwsze rozmowy i chcą poprawić swoją umiejętność autoprezentacji. Podczas warsztatu dowiesz się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jakie pytania najczęściej zadają pracodawcy oraz jakich błędów podczas rozmów kwalifikacyjnych unikać. Dowiesz się także o roli rozmów w procesie rekrutacyjnym, a w czasie ćwiczeń nauczysz się profesjonalnie zaprezentować się pracodawcy, tak aby rozmowa zakończyła się sukcesem.

Monday, 4 March 2013 | 6911 hits | Read more
74. Wrocławskie doświadczenia na styku planowania miejscowego i rewitalizacji!
Oddział Wrocław/Aktualności

Zapraszamy na spotkanie podczas którego Michał Ciesielski opowie o wrocławskich doświadczeniach na styku planowania miejscowego i rewitalizacji.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie TUP – Oddział Wrocław, w środę 20 lutego o godzinie 17.00. Po referacie planowana jest dyskusja.


Będzie to pierwsze z planowanego cyklu spotkań członków TUP-Oddział Wrocław poświęconego naszym doświadczeniom zawodowym. Reprezentujemy różne zawody, mamy odmienne doświadczenia, ale łączy nas wspólna chęć działania na rzecz prawidłowego zagospodarowania i użytkowania polskiej przestrzeni. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać co mają do powiedzenia inni, podzielić się swoimi doświadczeniami, wymienić poglądy.

Termin: 20 lutego 2013, godz. 17.00.

Miejsce: Siedziba TUP-Oddział Wrocław, ul. Ofiar Oświęcimskich 19, III piętro.

Friday, 8 February 2013 | 6489 hits
75. Spotkanie opłatkowe naszego oddziału oraz noworoczne spotkanie w Klubie Muzyki i Literatury.
Oddział Wrocław/Aktualności

Szanowne Koleżanki! Szanowni Koledzy!

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich Członków oraz Sympatyków wrocławskiego oddziału TUP na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się 17 grudnia 2012 roku o godzinie 16.30 w naszej siedzibie we Wrocławiu przy ul. Ofiar Oświęcimskich 19. Niech to spotkanie będzie okazją do złożenia sobie życzeń świątecznych, spotkania w większym gronie oraz podsumowania działalności wrocławskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich w roku 2012.

Jednocześnie pragniemy już dziś zaprosić wszystkich Członków i Sympatyków na pierwsze spotkanie w nowym roku, które odbędzie się 14 stycznia 2013 roku o godzinie 18.00 w Klubie Muzyki i Literatury przy pl. Tadeusza Kościuszki 9 we Wrocławiu. Spotkanie to będzie okazją do dyskusji nad planami wrocławskiego oddziału TUP na nadchodzący rok 2013.


Liczymy na Państwa obecność.

Zarząd TUP oddział Wrocław

Monday, 10 December 2012 | 7207 hits
76. "Masakrytycznie - Kultura Zmiany" - konferencja na Nadodrzu!
Oddział Wrocław/Aktualności

TUP oddział Wrocław z przyjemnością informuje, że jest współorganizatorem konferencji  "Masakrytycznie - Kultura Zmiany", która w przyszłym tygodniu ( 12 - 15 grudnia 2012 roku ) podsumuje trzy lata rewitalizacji wrocławskiego Nadodrza.

Na szczególną uwagę zasługują wydarzenia w piątek tj. 14 grudnia 2012 roku. Wtedy to postaramy się przyjrzeć się doświadczeniom kilku miast i środowisk w obszarze rewitalizacji oraz o instrumentach polityki miejskiej. Moderatorem dyskusji będzie Wiceprezes TUP oddział Wrocław - Łukasz Medeksza.

Spotykamy się w całkiem nowym miejscu na Nadodrzu - w Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin", przy ul. Dubois 33/35a.

Szczegółowy program dostępny jest tutaj: PROGRAM

 

Więcej informacji - na stronie www.masakrytycznie.pl

Zapraszamy!

Friday, 7 December 2012 | 9024 hits | Read more
77. Spotkanie w Oddziale TUP Wrocław - 15 listopada 2012 r.
Oddział Wrocław/Aktualności

W następny czwartek czyli 15 listopada 2012 r., o godzinie 17.30 zapraszamy serdecznie do siedziby TUP przy ulicy Ofiar Oświęcimskich 19, III piętro na spotkanie członków i sympatyków TUP - Oddział Wrocław z Studenckim Kołem Naukowym Gospodarki Przestrzennej Politechniki Wrocławskiej.

Na spotkaniu Studenci opowiedzą o działalności koła naukowego. A już teraz przedstawiamy krótką charakterystykę działalności Koła Naukowego.

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej (SKNGP) to młoda organizacja, działająca przy Katedrze Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. SKNGP zrzesza studentów, którzy interesują się planowaniem przestrzennym i urbanistyką, oraz pozwala im na szlifowanie swoich umiejętności zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Bierzemy udział w studenckich konferencjach, warsztatach i konkursach. Organizujemy wewnętrzne mini-szkolenia oraz seminaria tematyczne.

Thursday, 8 November 2012 | 10629 hits | Read more
78. Weissenhof – osiedle Werkbundu, Stuttgart 1927
Oddział Wrocław/Aktualności

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy

„Weissenhof – osiedle Werkbundu, Stuttgart 1927“

czynnej codziennie w godz. 10.oo - 18.oo w holu Hotelu Park przy ul. Kopernika 9 we Wrocławiu, w najbardziej prestiżowym obiekcie wrocławskiego osiedla WUWA – zaprojektowanym przez Hansa Scharouna domu dla osób samotnych i bezdzietnych małżeństw.

Osiedle Weissenhof jest pierwszym spośród sześciu osiedli wzorcowych Werkbundu wybudowanych w latach 1927-1932 w miastach europejskich: w Stuttgarcie, w Brnie, we Wrocławiu, w Zurichu, w Pradze i w Wiedniu.

Osiedla te były formą poszukiwania rozwiązań problemu przeludnienia miast i odpowiedzi na nowe oczekiwania społeczeństwa w sferze jakości mieszkania.

Można śmiało powiedzieć, że Weissenhof to zbudowany manifest modernizmu. Do opracowania i realizacji projektów zaproszono wówczas siedemnastu architektów europejskiej awangardy – takich jak Mies van der Rohe, Walter Gropius i Le Corbusier. W efekcie powstał jeden z najwybitniejszych zespołów zabudowy XX wieku.

Wystawa jest częścią projektu „Weissenhof i WUWA – tworzenie sieci współpracy w dziedzinie rewitalizacji osiedli Werkbundu“ realizowanego przez spółkę Wrocławska Rewitalizacja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością  w partnerstwie z Muzeum Weissenhof w Stuttgarcie.

W ramach projektu we wrześniu br. w Stuttgarcie pokazano wystawę poświęconą wrocławskiemu osiedlu WUWA.

zaproszenie

Sunday, 14 October 2012 | 12959 hits
79. Historyczne centrum Madrytu.Miejskie strategie rewitalizacji
Oddział Wrocław/Aktualności

Wykład prof. Franchini będzie dotyczył problematyki rewitalizacji historycznych centrów miast na przykładzie przekształceń przeprowadzonych w centrum Madrytu. Miasto to, którego historyczne centrum obejmujące ponad 400 ha należy do największych wśród miast europejskich, może poszczycic się kilkoma bardzo udanymi realizacjami, które nie tylko zwiększyły atrakcyjność ale wyraźnie podniosły jakość życia w tym miejscu.

Teresa Franchini - urodzona i wykształcona (architektura) w Argentynie mieszka i pracuje od 30 lat w Madrycie. W Europie do swojego pierwotnego wykształcenia dodała urbanistykę i planowanie regionalne (University College London) oraz doktorat na Politechnice w Madrycie. Od wielu lat uczy na jednym z najstarszych prywatnych uniwersytetów w sttolicy Hiszpanii San pablo - CEU, gdzie jest profesorem. Zajmuje się planowaniem i rozwojem miast i regionów. Współpracuje także z hiszpańską Narodową Radą ds Badań Naukowych. Ma nie tylko doświadczenie jako autor kilku książek (w tym analizy porównawczej systemów planowania na świecie: International Manual of Planning Practice) ale także ma szerokie doświadczenia praktyczne w opracowywaniu planów i strategii rozwoju. W latach 2002-2005 pełniła funkcję wiceprezydenta ISOCARPu (International Society of City and Regional Planners)

Wykład Teresy Franchini odbędzie się 24 maja 2012 r. (czwartek)

miejsce: Muzeum Współczesne Wrocław

godzina: 18.00

wykład w języku angielskim

Wednesday, 16 May 2012 | 19232 hits
80. European Urban Summer School 2012 for Young Planning Professionals
Oddział Wrocław/Aktualności

European Urban Summer School 2012 for Young Planning Professionals czyli szkoła letnia dla młodych urbanistów współorganizowana przez AESOP, ECTP-CEU, IFHP oraz ISOCARP.

Miejsce: Londyn

Czas: 21-30 września 2012

Więcej informacji na stronie:

http://www.aesop-planning.eu/news/en_GB/2012/03/30/readabout/european-urban-summer-school

Oraz bezpośrednio na stronie EUSS:

http://www.scibe.eu/category/euss/

Thursday, 10 May 2012 | 33136 hits


Page 8 of 9


Powered by AlphaContent 4.0.15 © 2005-2020 - All rights reserved

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie