Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Nominacje do II etapu konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce

W dniu 15 kwietnia br.  Jury I etapu konkursu nominowało następujące przestrzenie publiczne do etapu II:

  • Warszawa - Plac Grzybowski
  • Biały Bór – Centrum Edukacji Ekologicznej
  • Bełchatów – Plac Narutowicza
  • Szczecin - Zieleniec im. Janiny Szczerskiej
  • Szczecin – Polana Czerwona
  • Szczecin – Zieleniec wokół Jeziorka Słonecznego
  • Szczecin – Plac Ojca Jakuba Wujka
  • Szczecin – Zieleniec przy ul. św. Barbary
  • Bolesławiec – Rynek Starego Miasta wraz z Plantami Miejskimi
  • Łódź – Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej
  • Tychowo – Skwer przy Urzędzie Miejskim
  • Poznań – Rewaloryzacja zieleni wzdłuż ulicy St. Matyi
  • Warszawa – Skwer im. Bohdana Wodiczki
  • Gliwice - Zagospodarowanie terenu przy Radiostacji Gliwickiej
  • Rybnik - Plac Wolności wraz ze schodami w kierunku Rybnickiego Centrum Kultury, pasażem w kierunku Rynku oraz wkomponowaną w teren galerią handlową Focus
  • Tychy - Plac Baczyńskiego
  • Wągrowiec - Rewitalizacja obszaru staromiejskiego poprzez przebudowę płyty Rynku i rewaloryzację kamienic
  • Międzychód -  Zielona przestrzeń - Rewitalizacja miasta poprzez tworzenie i łączenie terenów zielonych

 

czwartek, 28 kwietnia 2011 | Więcej
Wręczenie nagród w konkursie na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce

16 i 17 września w Kaliszu odbył się VIII Kongres Miast Polskich pod hasłem "Miasta - spuścizna dziejów i wyzwania przyszłości". Zgromadził on większość prezydentów i burmistrzów z ponad 300 miast członkowskich ZMP. Jednym z punktów programu Kongresu była ceremonia wręczenia nagród w konkursie TUP na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce, organizowaną we współpracy ze Związkiem Miast Polskich, pod patronatem Ministra Infrastruktury. Gratulacje przedstawicielom nagrodzonych i wyróżnionych samorządów składali: Prezes TUP Tadeusz Markowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Olgierd Dziekoński oraz Wiceprezes Związku Miast Polskich Kazimierz Pałasz. Pierwszy dzień obrad zakończyła prezentacja nagrodzonych przestrzeni.

poniedziałek, 20 września 2010 | Więcej
Wyniki IV Edycji Konkursu TUP na Najlepiej Zagospodarowaną Przestrzeń Pubiczną w Polsce

Oceny i wyboru najlepszych opracowań dokonało piętnastoosobowe Jury, w składzie którego, poza władzami Towarzystwa, zasiadali: pani Izolda Buzar (Ministerstwo Infrastruktury), pan Zbigniew Maj (Ministerstw Kultury i Dziedzictwa Narodowego) oraz pani Anna Boryska (Stowarzyszenie Architektów Polskich).

Do kolejnych edycji konkursu odroczono trzy realizacje – Chełm „Rynek staromiejski – rewitalizacja Starego Miasta – zagospodarowanie piwnic ratusza i kamienicy Węglińskiego”, „Centrum Hewelianum” w Gdańsku oraz Puławy „bulwar nadwiślański”, jako przestrzenie publiczne w początkowej fazie przekształceń.

Nagrodzono i wyróżniono po jednej przestrzeni publicznej w każdej z trzech kategorii:

1.Zrewitalizowana miejska przestrzeń publiczna.
2.Nowo wykreowana miejska przestrzeń publiczna.
3.Przestrzeń zielona.
Ponadto przyznano jedno wyróżnienie specjalne.

niedziela, 15 sierpnia 2010 | Więcej
NOMINOWANI DO NAGRODY W KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ PRZESTRZEŃ PUBLICZNĄ W 2010 R.

KONKURS TUP NA NAJLEPIEJ ZAGOSPOODAROWANĄ PRZESTRZEŃ PUBLICZNĄ W POLSCE ETAP 1

Nominacje do nagród uzyskały:

  1. Białystok - Rynek Kościuszki wraz z Placem Przedkościelnym
  2. Chełm - Rynek staromiejski. Rewitalizacja Starówki - zagospodarowanie piwnic ratusza i kamienicy Węglińskiego
  3. Dygowo - Plac Wolności
  4. Gdańsk - Centrum Hewelianum: budowa kompleksu edukacyjno-rekreacyjnego w Gdańsku. Etap 1
  5. Gdynia - nowa promenada na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego oraz plac zabaw i baza ratowników z zapleczem sanitarnym na plaży miejskiej w Gdyni
  6. Kamienna Góra - przestrzeń publiczna wokół kompleksu Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze
  7. Kleszczów - kompleks dydaktyczno-sportowy „Solpark”w Kleszczowie
  8. Legionowo - Plac miejski przed Ratuszem oraz Park miejski w Legionowie
  9. Łódź - Park Ocalałych
  10. Poznań - Kompleksowa rewaloryzacja zieleni ciągu ulic: Solna, Wolnica, Małe Garbary oraz skrzyżowania ulic: Małe Garbary i Garbary, wyposażonej w system automatycznego nawadniania wraz z budową zielonego torowiska
  11. Puławy - Bulwar nadwiślański
  12. Puławy - układ terenów zieleni tworzących korytarz ekologiczny dla osiedli mieszkaniowych
  13. Rejowiec Fabryczny - nowe centrum przyfabrycznego miasteczka funkcjonalno-przestrzenne
  14. Smętowo Graniczne - stworzenie nowych miejsc rekreacyjnych w centrum wsi Smętowo Graniczne. Zainstalowanie oświetlenia ozdobnego na głównych ulicach wsi Smętowo Graniczne, Gmina Smętowo Graniczne, powiat Starogardzki
  15. Sopot - Park Północny w Sopocie
  16. Świnoujście - Zespół ciągów spacerowych, złożony z promenady nadmorskiej w Świnoujściu i ciągu pieszego wzdłuż wydmy białej
  17. Urzędów - Rynek w Urzędowie

Nominowanym gratulujemy i prosimy o nadsyłanie zgłoszeń wg załącznika nr 2 do Regulaminu do 7 czerwca na adres Biura TUP lub na lp.gro.put@sruknok
Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się we wrześniu w trakcie Kongresu Miast Polskich w Kaliszu.

niedziela, 30 maja 2010


Strona 4 z 4


Powered by AlphaContent 4.0.15 © 2005-2018 - All rights reserved

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie