Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Smog, regeneracja powietrza, przewietrzanie - a jakość życia

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Towarzystwo Urbanistów Polskich oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów zapraszają do udziału w seminarium "Smog, regeneracja powietrza, przewietrzanie - a jakość życia mieszkańców". Partnerami przedsięwzięcia są: Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Instytut Rozwoju Terytorialnego, Atmoterm, Instytut Ekonomiki Przestrzeni, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.  Seminarium odbędzie się w dn. 13 lutego br. (wtorek), w Katowicach, w Centrum Konferencyjnym Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego przy ulicy Jordana 18, sala 402, rozpoczęcie o godzinie 11.00.

Istotnym i coraz bardziej dostrzegalnym w Polsce problemem jest zła jakość powietrza. Podejmowane działania naprawcze, wskazywane w programach ochrony powietrza, koncentrują się głównie na przyczynach złej jakości powietrza. Obligują one samorządy do prowadzenia działań naprawczych. Jednak ich efektywność zależy w dużej mierze od zintegrowania podejmowanych działań z planowaniem przestrzennym. Wymaga to poznania i rozwoju metod planowania, w wyższym niż dotąd stopniu uwzględniających kryteria antysmogowe. Przybliżenie tych zagadnień oraz określenie metod podwyższania kwalifikacji zawodowych planistów i służb planistycznych jest głównym celem seminarium.

Osobą odpowiedzialną za organizację spotkania jest p. Monika Lebek, kierownik działu ds. działalności informacyjno-szkoleniowej na rzecz gmin i powiatów w Śląskim Związku Gmin i Powiatów (tel. 32 609 03 66, adres e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ).

ZAKTUALIZOWANY program seminarium

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie