Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności > Aktualności > VI Kongres Urbanistyki Polskiej

VI Kongres Urbanistyki Polskiej

Email Drukuj PDF

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy, Urbaniści, Politycy Miejscy, Miejscy Działacze i Aktywiści,

CZY ZAREJESTROWALIŚCIE SIĘ SIĘ JUŻ NA VI KONGRES URBANISTYKI POLSKIEJ?

 

 

Towarzystwo Urbanistów Polskich i Miasto Gdynia organizują w dniach 20-22 czerwca 2018 roku VI Kongres Urbanistyki Polskiej, którego tematem będzie Jutro Miasta.


Problemy miast to dzisiaj problemy większości ludzi na świecie. Także w Polsce większość obywateli mieszka w miastach i z nimi wiąże swoją przyszłość. Chcemy przedyskutować w gronie tych, którzy w różny sposób i z różnych perspektyw zajmują się problematyką planowania miast i zarządzania miastami najważniejsze problemy przed jakimi dzisiaj stajemy.

 


W roku wyborów samorządowych chcemy porozmawiać z prezydentami i burmistrzami miast, zarówno tych większych jak i mniejszych jak wyobrażają sobie przyszłość swoich miast? Czy urbaniści umieją przyczynić się do polepszenia warunków funkcjonowania miast?

Chcielibyśmy zapytać czy partycypacja została całkowicie przejęta przez rozmaite lokalne grupy interesu czy też realnie służy zwiększeniu wpływu społeczności na decyzje jej dotyczące? Czy jest tylko fasadą czy przeciwnie - wspomaga nowe rozwiązania i wprowadza nowe idee do zarządzania miastami?

Czy wielkie projekty urbanistyczne rzeczywiście tworzą impulsy rozwoju i polepszają jakość życia w miastach czy tylko dużo kosztują i ładnie wyglądają na wystawach?

 

Mamy dużo więcej pytań...

Czy "Mieszkanie Plus" to przełom w polityce mieszkaniowej? Jak wpłynie na kształt naszych miast?

Czy komunikacja wizualna musi oznaczać tylko wielkoformatowe reklamy czy też może pomagać porozumiewać się obywatelowi z jego miastem?

Czy efektywność energetyczna miast to tylko nowy modny slogan czy konieczny do wdrożenia program, który zapewni lepszą przyszłość naszym dzieciom?

Czy możemy w Polsce wprowadzić opłaty urbanistyczne? Czy to pomoże w finansowaniu infrastruktury? Czy możemy się czegoś w tej sprawie nauczyć od naszych ekspertów z Kanady?

 

Przyjeżdżajcie do Gdyni, podyskutujmy!

Kongres będzie przeprowadzony w innowacyjnej formule debat otwartej dla wszystkich uczestników, którzy zechcą  podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, wątpliwościami...

 

Kongres odbędzie się w pięknych wnętrzach Teatru Muzycznego w Gdyni.

 

Aktualne informacje o Kongresie do uzyskania na stronie internetowej: http://www.kongrestup.pl/

 

W debatach wezmą udział jako paneliści nie tylko urbaniści, ale także przedstawiciele innych profesji zajmujących się miastami: socjolodzy, ekonomiści, kulturoznawcy, samorządąwcy. Będziemy gościć także wiele koleżanek i kolegów zza granicy, którzy przyjadą podzielić się z nami swoim doświadczeniem. Wśród nich będzie Sekretarz Generalny Europejskiej Rady Urbanistów(ECTP-CEU) Joris Scheers.

 

Więcej o naszych panelistach i moderatorach dowiecie się z: http://www.kongrestup.pl/paneli347ci--panelists.html.

 

W Kongresie uczestniczyć będą przedstawiciele miast każdej wielkości ? od Rejowca Fabrycznego do Warszawy. Będą z nami miasta od Bolesławca do Białegostoku. Przyjadą koleżanki i koledzy urbaniści z Europy Centralnej: Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii. Ale także goście z Toronto, Brukseli, Luksemburga, Londynu, Tours. Będą działacze miejscy, urzędnicy, projektanci, naukowcy i studenci.


Partnerami Kongresu są: AMS, Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni, Cittaslow, Integracja, Miasto stołeczne Warszawa, Miasto Wejherowo, Obserwatorium Polityki Miejskiej Krajowego Instytutu Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa, Unia Miasteczek Polskich, Związek Miast Polskich.

 

Kongresowi towarzyszyć będzie wystawa "Wielkie projekty urbanistyczne w Polsce w XXI wieku", która zostanie zainstalowana na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Pokażemy także na wystawie fotograficznej laureatów konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce.

 

Dorobek Kongresu zostanie opublikowany kolejnym tomie serii "Biblioteka Urbanisty".

 

Rejestracja na Kongres dostępna pod: http://www.kongrestup.pl/rejestracja--registration.html

Kontakt na FB: https://www.facebook.com/KongresTUP/

 

Już dzisiaj zarejestrujcie się na VI Kongres Urbanistyki Polskiej.

Zapraszamy wszystkich Państwa do Gdyni!

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie