Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności > Aktualności > KONWERSATORIA ZOW TUP W 2022 R.

KONWERSATORIA ZOW TUP W 2022 R.

Email Drukuj PDF

Zarząd Oddziału Warszawskiego TUP, po konsultacji z Prezesem TUP - kol. Tomaszem Majdą, przystąpił do organizacji cyklu konwersatoriów (webinariów) poświęconych ograniczeniom i możliwościom podniesienia społecznej roli urbanistyki, rangi urbanistów i TUP.

Pierwsze z nich dotyczyć będzie aspektów ustrojowo-prawnych, w szczególności: zamocowania prawno-ustrojowego ochrony prawa własności, warunków, które muszą być spełniane przy ograniczaniu swobody wykonywania prawa własności, warunków zwiększenia swobody kształtowania rozwoju przestrzennego, warunków ewentualnego wydzielenia służb urbanistycznych jako administracji specjalnej i in.

Kolejne konwersatoria dotyczyć będą: możliwości rozszerzenia współpracy z samorządami terytorialnymi oraz ewentualnego nawiązania współpracy z organizacjami mieszkańców i innymi organizacjami pozarządowymi. Ostanie będzie poświęcone sformułowaniu postulatów dotyczących nowej społecznej roli TUP. Zostaną one przekazane Zarządowi Głównemu TUP.

W webinariach wystąpią zaproszeni goście, którzy będą odnosili się do pytań i problemów zgłoszonych z wyprzedzeniem przez zainteresowane Koleżanki i Kolegów.

Pierwsze webinarium odbędzie się dnia 24 marca br. w godzinach 16.30-18.30. Link zostanie podany na stronie internetowej OW TUP w terminie późniejszym.

Panelistami pierwszego webinarium będą prawnicy:

- dr Anna Szmytt,

- dr Joanna Dziedzic-Bukowska,

- dr hab. Jacek Jaworski, prof. UKSW,

- i inni.

Pytania do panelistów można nadsyłać do biura OW TUP ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) do dnia 15 marca 2022r.

Kolejne webinaria zorganizowane będą w maju, październiku i listopadzie br. O ich dokładnych terminach poinformujemy niezależnie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach Koleżanki i Kolegów z wszystkich oddziałów TUP.

 

Poniżej dane do spotkania

Temat: Webinar OW TUP
Czas: 24 mar 2022 04:30 PM Warszawa

Dołącz Zoom do spotkania
https://us06web.zoom.us/j/82452070342?pwd=TTNlbFlZbjRNZTQzRGsvOFlNUWJwQT09

Identyfikator spotkania: 824 5207 0342
Kod dostępu: 962950

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie