Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Konkurs TUP na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną 2012

26 stycznia w czasie "Dnia Urbanisty" na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA w Poznaniu oficjalnie wystartowała szósta edycja Konkursu TUP na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną. Konkurs, organizowany we współpracy ze Związkiem Miast Polskich, promować ma rozwiązania przyczyniające się do poprawy ładu przestrzennego i estetyki oraz zwiększenia atrakcyjności przestrzeni publicznych w Polsce. Zamiarem organizatorów jest promocja rozwiązań tworzących nową jakość polskiej przestrzeni, oraz mających wysoką wartość społeczną (poprawiając warunki bytowe i jakość życia mieszkańców, integrując społeczności lokalne), a także rewaloryzujących obiekty zabytkowe i przywracających kulturową tożsamość miejsc, chroniących i promujących walory przyrodnicze oraz krajobrazowe przestrzeni, a jednocześnie będących najlepszymi przykładami wykorzystania funduszy europejskich, samorządowych i środków prywatnych dla realizacji publicznych celów lokalnych i regionalnych oraz przyczyniających się do podnoszenia konkurencyjności jednostek osadniczych. Nagroda za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną ma charakter honorowy i przede wszystkim - promocyjny.

Do pobrania elektroniczna wersja wydawnictwa po IV edycji konkursu (bezpłatne egzemplarze dostępne w Biurze TUP).

Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich, którym zależy na podnoszeniu jakości przestrzeni publicznych, w znacznej mierze stanowiących o tożsamości naszych miast i wsi.

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie