Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Spotkania z urbanistami

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Urbaniści zapraszają do stołu kreślarskiego lokalne społeczności

W ramach współpracy środowiska opolskich urbanistów, 18.10.2012 r. od 11.00 do 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, przy ul. Minorytów 4, odbędą się bezpłatne porady urbanistów oraz warsztaty zorganizowane przez studentów Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Opolskiego.

 

Informacje o wszystkich wydarzeniach w ramach „Spotkań z urbanistami” zebrano na stronie www.spotkaniazurbanistami.pl . Na tych stronach prosimy również śledzić ewentualne zmiany w kalendarium.

Październikowe „Spotkania z urbanistami” to cykl wydarzeń koordynowanych przez Zachodnią Okręgową Izbę Urbanistów, która obejmuje swoim zasięgiem województwa zachodniopomorskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie i opolskie. Organizacją poszczególnych wydarzeń zajmują się działające na tym obszarze pracownie urbanistyczne.

Specjaliści zajmujący się planowaniem przestrzeni zapraszają lokalne społeczności do aktywnego włączenia się do dyskusji o szeroko pojętym rozwoju miast, ale również o indywidualnych problemach. Podczas „Spotkań...” będzie można dowiedzieć się czym zajmuje się urbanistyka, jak aktywnie i rzeczowo brać udział w kształtowaniu dokumentów planistycznych, jak z nich korzystać, jak dbać o swoje interesy, nie szkodząc sąsiadowi, jak poruszać się w zawiłościach systemu planowania przestrzennego? Urbaniści zapraszają wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się w jaki sposób wpływać na kierunek rozwoju przestrzennego swojej okolicy.

Forma „Spotkań z urbanistami” jest różnorodna. Planiści zapraszają na bezpłatne porady do swoich pracowni, organizują warsztaty, zajęcia z młodzieżą szkolną, happening, szkolenia, wykłady. Wszystko to w celu pobudzenia większego zainteresowania problematyką rozwoju przestrzennego miast i regionów.

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie