Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
News > Aktualności > Oferta szkoleń z Biura Karier PWr skierowana do studentów i absolwentów Wydziału Architektury PWr.

Oferta szkoleń z Biura Karier PWr skierowana do studentów i absolwentów Wydziału Architektury PWr.

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Szanowni Państwo,

Biuro Karier PWr oferuje studentom i absolwentom Wydziału Architektury PWr szkolenia, których lista znajduje się poniżej. Pierwsze spotkanie planowane jest na dzień 15 marca 2013, w godzinach od 13.00-15.00 Sala Rady Wydziału Architektury.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie chęci nieodpłatnego uczestnictwa, informację, w jakiej kolejności winny odbywać się szkolenia (ze szczególnym wskazaniem tematyki pierwszego spotkania) oraz status: student/rok studiów/absolwent. Udział w szkoleniach będzie możliwy jedynie po wcześniejszej rejestracji.

Adres do kontaktu: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

Rozmowa kwalifikacyjna - warsztat skierowany jest zarówno do osób chcących przygotować się do pierwszej w życiu rozmowy kwalifikacyjnej, jak również do tych które mają już za sobą pierwsze rozmowy i chcą poprawić swoją umiejętność autoprezentacji. Podczas warsztatu dowiesz się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jakie pytania najczęściej zadają pracodawcy oraz jakich błędów podczas rozmów kwalifikacyjnych unikać. Dowiesz się także o roli rozmów w procesie rekrutacyjnym, a w czasie ćwiczeń nauczysz się profesjonalnie zaprezentować się pracodawcy, tak aby rozmowa zakończyła się sukcesem.

 

Jak przygotować ofertę handlową. Dokumenty aplikacyjne jako narzędzie sprzedaży swoich umiejętności na rynku pracy - na tym spotkaniu dowiesz się czego w dokumentach szuka rekruter/ka, jak napisać właściwe dokumenty w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy. Przygotujesz również swoją autoprezentację i dowiesz się, jak dobrze przygotować ofertę sprzedaży swojej wiedzy i  umiejętności. Co warto w tej ofercie zawrzeć, aby trafić do klienta/pracodawcy i zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie. 

Zakładam własną firmę - zajęcia adresowane do studentów, którzy planują założyć własną firmę.
W trakcie zajęć dowiesz się jakie kroki należy poczynić przed rozpoczęciem działalności gospodarczej, jaką wybrać formę organizacyjno–prawną oraz  gdzie ją zarejestrować. Jaki wybór płacenia podatku będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. Uzyskasz informacje, na co zwracać uwagę rozpoczynając przygodę z własnym biznesem oraz jakich błędów się wystrzegać.

Źródła finansowania przedsiębiorstw - poznasz różnorodne możliwości pozyskania środków finansowych na rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej, w każdym etapów jego rozwoju. Dowiesz się jakie są korzyści i wady poszczególnych z nich oraz na co zwracać uwagę decydując się na wybrane rozwiązania.

Praca w zespole - zapraszamy studentów i absolwentów, którzy chcą rozwijać kompetencje
w zakresie pracy zespołowej, a w szczególności chcą poznać korzyści płynące z pracy zespołowej, ćwiczyć umiejętność skutecznego porozumiewania się i dowiedzieć się jak zorganizować pracę zespołu tak, aby była efektywna. Jeśli w przyszłości chciałbyś pracować w zespole, dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, jednocześnie będąc otwartym na pomysły i punkt widzenia innych to szkolenie jest dla Ciebie! 

Budowanie wizerunku osobistego - czy szata zdobi człowieka? Jakie znaczenie ma pierwsze wrażenie? Jakie elementy składają się na nasz wizerunek? Jak i dlaczego warto dbać o swój wizerunek nie tylko na rynku pracy? Podczas tego warsztatu będziesz mógł/mogła uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące strategii Twojego wizerunku osobistego i budowania własnej marki.

Metody poszukiwania pracy - na warsztat zapraszamy wszystkie osoby poszukujące bądź planujące rozpoczęcie poszukiwań pracy.  Uczestnicy warsztatu dowiedzą się jak skutecznie poruszać się po rynku pracy, poznają źródła ofert pracy,  będą poszukiwać najefektywniejszych technik poszukiwania pracy oraz stworzą swój indywidualny plan działania. Jeśli chcesz podzielić się własnymi doświadczeniami oraz poznać doświadczenia innych w poszukiwaniu pracy serdecznie zapraszamy. 

Trening asertywności - jak wyrażać siebie szanując innych. Czy asertywność to tylko umiejętność mówienia nie? Jak nie dać się zmanipulować i odmówić? Czy zawsze mam prawo mówić co myślę? Czy jestem asertywny/a? Na warsztacie poznasz model kompetencyjny asertywności i pięć praw asertywności. Nauczysz się przyjmować i wyrażać pochwały i krytykę , poznasz reguły asertywnej odmowy. Będzie też okazja aby wykonać test na asertywność, usłyszeć pod swoim adresem kilka słów krytyki oraz pochlebstw i komplementów.

Planowanie kariery zawodowej - jeżeli myślisz o swojej przyszłości zawodowej,  chcesz  poznać etapy życia zawodowego, własną hierarchię wartości i nauczyć się profesjonalnie określać cele zawodowe, to ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. Przyjdź i zaplanuj swoja przyszłość zawodową!  

Jak pokonać stres - na warsztacie dowiesz się co to jest stres i jak wpływa na zachowanie i zdrowie człowieka. Poznasz w jaki sposób można radzić sobie ze stresem w trakcie sesji, wystąpień publicznych czy rozmowy kwalifikacyjnej.  

Spadochron - kurs dla osób planujących karierę, szukających pracy i zmieniających zawód.  25-cio godzinny trening dla studentów V roku i absolwentów, którzy chcą sami decydować o swoim życiu zawodowym i planują aktywnie pokonać wyzwania rynku pracy. 

Szkolenia  w opracowaniu:

Komunikacja 2-4h

Coaching 2-4 dni

Zarządzanie projektami 1-2 dni

Selekcja i rekrutacja 2-4h

Procedury HR w firmie produkcyjnej 2-4h

Train the Trainer - 3-4 dni

Strategie poszukiwania pracy 2-4h

 

Zapraszamy!

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie