Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Spotkanie z liderami sekcji TUP O. Opole

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W dniu 19 listopada 2012r, w siedzibie Biura Urbanistycznego w Opolu odbyło się spotkanie Prezesa mgr. Inż. arch. Macieja Mazurka z liderami sekcji problemowych Opolskiego Oddziału TUP.

Na spotkaniu obecni byli liderzy sekcji: urbanistyki i planowania przestrzennego – dr inż. Magdalena Śliwa oraz ochrony dziedzictwa kulturowego – mgr Iwona Solisz.

Istotą spotkania było wypracowanie metod i stylu działania, które odpowiadałyby na wezwania statutowe i mieściłyby się w głównym nurcie kilkuletniej dyskusji o roli i funkcji Towarzystwa Urbanistów w sferze gospodarki przestrzennej. Spotkanie było kluczowym dla funkcjonowania Oddziału w kadencji 2012-2015. Po raz pierwszy w historii Oddziału zaproponowano aktywizację jego członków w kategoriach wiedzy, odpowiadającą ich predyspozycjom zawodowym – w sposób formalny i dopięty organizacyjnie.

Prezes Maciej Mazurek przekazał liderom sekcji najważniejsze dokumenty merytoryczne, funkcjonujące w obiegu wewnętrznym Towarzystwa oraz inne w zakresie kształtowania przestrzeni w Polsce.

W drugiej części spotkania Prezes przedstawił autorskie opracowanie, które z jednej strony pokazało powiązania ustaleń statutowych z głównymi nurtami, toczącej się dyskusji środowiskowej, z drugiej – będące podstawą do opracowania programu działań sekcyjnych na 2013r. i dalszy okres kadencji TUP w Opolu.

Na zakończenie ustalono termin poszerzonego zebrania Zarządu Oddziału – na drugą połowę lutego 2013r., na którym Zarząd zaakceptuje programy i kierunki działań poszczególnych sekcji.

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie