Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Konkurs TUP na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce

To już siódma edycja Konkursu TUP na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną. Konkurs, organizowany jest we współpracy ze Związkiem Miast Polskich. Jego zadaniem jest promocja rozwiązań przyczyniających się do poprawy ładu przestrzennego i estetyki oraz zwiększenia atrakcyjności przestrzeni publicznych w Polsce. Zamiarem organizatorów jest promocja rozwiązań tworzących nową jakość polskiej przestrzeni, oraz mających wysoką wartość społeczną (poprawiając warunki bytowe i jakość życia mieszkańców, integrując społeczności lokalne), a także rewaloryzujących obiekty zabytkowe i przywracających kulturową tożsamość miejsc, chroniących i promujących walory przyrodnicze oraz krajobrazowe przestrzeni, a jednocześnie będących najlepszymi przykładami wykorzystania funduszy europejskich, samorządowych i środków prywatnych dla realizacji publicznych celów lokalnych i regionalnych oraz przyczyniających się do podnoszenia konkurencyjności jednostek osadniczych. Nagroda za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną ma charakter honorowy i przede wszystkim - promocyjny.

Do pobrania elektroniczna wersja wydawnictwa po VI edycji konkursu

Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich, którym zależy na podnoszeniu jakości przestrzeni publicznych, w znacznej mierze stanowiących o tożsamości naszych miast i wsi.

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie