Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Konferencje > Zapraszamy na konferencję: "Metropolizacja: realne problemy - potencjalne rozwiązania"

Zapraszamy na konferencję: "Metropolizacja: realne problemy - potencjalne rozwiązania"

E-mail Print PDF
There are no translations available.

"Metropolizacja: realne problemy - potencjalne rozwiązania"

"Badania nad metropolizacją i procesem metropolizacji od wielu lat są przedmiotem rozważań specjalistów z wielu dziedzin. Konferencja zorganizowana przez Interdyscyplinarne Studenckie Koło Rozwoju Administracji (ISKRA) oraz Instytut Nauk Administracyjnych Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego jest próbą zmierzenia się z tą skomplikowaną tematyką.

 

Konferencja naukowa odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2013 roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej celem jest zwrócenie uwagi i pogłębienie wiedzy z zakresu procesów metropolizacyjnych, zarówno wśród studentów, doktorantów jak i pracowników naukowych. Nieprzypadkowo wydarzenie odbywać się będzie we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska wraz z jego obszarami aglomeracyjnymi jest jednym z najintensywniej rozwijających się regionów, zarówno w przestrzeni społecznej, jak i ekonomicznej. Dlatego, podczas konferencji jeden dzień będzie poświęcony w całości właśnie Aglomeracji Wrocławskiej. W wydarzeniu wezmą udział specjaliści z różnych dziedzin, takich jak: urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne, administracja publiczna, socjologia miasta, geografia i inne. Goście wydarzenia przedstawią pojęcie metropolizacji w całkiem nowym świetle, uwzględniając również nową perspektywę budżetową Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

 

Konferencja została podzielona na 3 bloki tematyczne: blok teoteryczny - "Czy to miasto, czy już metropolia?", blok zagadnień prawnych - "Czy obecne ustawodawstwo dostatecznie wspiera administrację publiczną w obliczu narastających procesów metropolizacyjnych" oraz debatę - "Aglomeracja Wrocławska szansą czy zagrożeniem dla regionu?".

Więcej informacji na stronie konferencji tutaj.

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie