Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
News > Aktualności > Kol. Marek Plura europosłem !

Kol. Marek Plura europosłem !

E-mail Print PDF
There are no translations available.

kol. Marek PluraKol. Marek Plura, członek Oddziału Katowickiego TUP, został eurodeputowanym. W wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych w dniu 25 maja 2014 roku uzyskał on jeden z przysługujących Polsce mandatów "europosła". Serdecznie gratulujemy Koledze!

Uzyskał on trzecią lokatę na liście Platformy Obywatelskiej w okręgu wyborczym nr 11, obejmującym obszar województwa śląskiego - zaraz za Jerzym Buzkiem (najlepszy rezultat wyborczy w kraju) i Janem Olbrychtem - byłym burmistrzem Cieszyna, marszałkiem województwa a ostatnio europosłem silnie zaangażowanym w problematykę miejską.

Niestety, liście kandydatów Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe, z której z dość dobrym wynikiem kandydował inny członek Oddziału Katowickiego - kol. Arkadiusz Hołda, w śląskim okręgu wyborczym mandaty nie przypadły.

Kol. Marek Plura ostatnio był gościem, a właściwie gospodarzem organizowanego przez Katowicki Oddział TUP 17 lutego br. "Warsztatu urbanistyki" zatytułowanego "Miasto włączające". Moderował on dyskusję na temat, na ile przestrzeń Katowic sprzyja włączeniu społecznemu, na ile jest „demokratyczna”, „solidarna” i „obywatelska”. Wspólnota i włączanie to cechy polityki europejskiej. Wzrost powinien być „włączający”, to znaczy nie może dotyczyć tylko najsilniejszych. Pozostawiając słabszych na uboczu, pozornie idziemy szybciej, ale obniżamy granice wzrostu. Idąc razem – dojdziemy dalej, mimo że być może wolniej. Wskazywał, że idea „włączania” przyświeca Strategii Europa 2020, obecna jest też w niemal wszystkich dokumentach europejskich dotyczących rozwoju miast. A czy obecna jest w naszych miastach? Czy nasze miasta są włączające?kol. Marek Plura w TUP (archibar)

Mamy nadzieję i jednocześnie życzymy Koledze, aby w swej aktywności europosła kontynuował swe zainteresowania problematyką miejską.

Na zdjęciu: kol. Marek Plura na spotkaniu w Katowickim Oddziale TUP w lutym 2014.

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie