Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Konferencje > Zakończenie warsztatów projektowych Praga Północ

Zakończenie warsztatów projektowych Praga Północ

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Praga to jeden z obszarów Warszawy, silnie określających tożsamość i korzenie miasta. Dzielnica zawiera w sobie wszystko, co warszawskie - a jednocześnie odrębne i niezwykle.

Jednoczenie jest to jeden z najbardziej zdewastowanych fragmentów Warszawy. Taka przestrzeń stała się nieatrakcyjna pod względem społecznym, ale także inwestycyjnym. Przez lata nastąpiło w niej nawarstwienie problemów. Dlatego też rewitalizacja tej dzielnicy stanowi wielkie wyzwanie dla władz miasta jak też wszystkich jego mieszkańców.

Polem wymiany poglądów na temat problemów Pragi, a także dla propozycji zmian były warsztaty zorganizowane przez SARP we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą, a także TUP.

Warsztaty zorganizowane były w formie dwuetapowej. W pierwszym etapie przeprowadzony został nabór uczestników na podstawie jawnych zgłoszeń. Następnie wyłoniono 5 zespołów Uczestników, których zadaniem w drugim etapie warsztatów było opracowanie autorskiego programu przemian.

W sobotę 5 lipca br. odbył się prezentacja 5 finałowych prac. Spotkanie okazało się fantastyczną formą dyskusji nad różnymi propozycjami zmian społeczno-gospodarczych tej dzielnicy. Co ciekawe, żadne z proponowanych pomysłów nie kolidowały ze sobą, a jedynie uzupełniały się lub powielały. Świadczy to dokładnie przeprowadzonej przez uczestników diagnozie potrzeb. Co więcej wszystkie prace prezentowały propozycje zmian, poruszając sie w dotychczas obowiązujących normach prawnych.

Proponowane rozwiązania zostaną wykorzystane podczas rewitalizacji dzielnicy. We wrześniu br. ukaże się publikacja zawierająca prace oraz wnioski z warsztatów

Więcej na temat warsztatów można znaleźć na stronie im poświęconej.


PUBLIKACJA POWARSZTATOWA

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie