Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Conferences > DiverCITY - miasto dla wszystkich

DiverCITY - miasto dla wszystkich

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Minister Infrastruktury i Rozwoju w Polsce, Minister Samorządu Terytorialnego i Modernizacji w Norwegii oraz Prezydent Miasta Wrocławia
zapraszają na konferencję

DiverCity - miasto dla wszystkich

która odbędzie się w dniach 10-12 września 2014 we Wrocławiu
Uczestnictwo w tej bezpłatnej konferencji należy zgłosić do dnia 14 sierpnia 2014.
Rejestracja na stronie www.eog,gov.pl
Kod do rejestracji: DV3R3874

 

Celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie polityki i ładu przestrzennego miast, a także zacieśnienie współpracy pomiędzy przedstawicielami samorządów lokalnych w Polsce, Norwegii i Islandii.
Tematyka konferencji opiera się na potrzebie tworzenia miasta jako miejsca różnorodnego, które w procesie planowania i rozwoju bierze pod uwagę szeroki wachlarz potrzeb i możliwości swoich mieszkańców. Dlatego też podczas dwóch paneli dyskusyjnych szczególny nacisk zostanie położony na podkreślenie znaczenia tzw. Mikrozmian - niewielkich zmian bezpośrednio wpływających na poprawę jakości życia mieszkańców oraz partycypacji społecznej, zaangażowania obywateli w proces współrządzenia i biorących współodpowiedzialność za swoje miasto i przestrzeń publiczną.
Konferencja będzie okazją do zapoznania się z globalnymi trendami w zakresie zmian w przestrzeni miejskiej, między innymi dzięki wystąpieniom ekspertów międzynarodowych: Pani Margaret Wilkinson z Wielkiej Brytanii oraz Pana Taralda Lundevalla z Norwegii.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli samorządów, architektów, urbanistów, osób zajmujących się planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, transformacją miast, przedstawicieli  organizacji pozarządowych oraz działaczy miejskich.

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie