Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Posiedzenie Kolegium Towarzystwa Urbanistów Polskich

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W dniu 11 lipca br. odbyło się  w Warszawie posiedzenie Kolegium Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Celem spotkanie było wypracowanie stanowiska TUP w obliczu wprowadzanych zmian systemowych dotyczących gospodarki przestrzennej.

W szczególności uwagę zwrócono na:

 

  • Konieczność współpracy z uczelniami wyższymi, w których funkcjonują kierunki gospodarki przestrzennej

- uczelnie te zrzeszone są w swojej Unii Szkół Wyższych,

- TUP może wpływać na procesy dydaktyczne organizując szkolenia oraz praktyki, może również uczestniczyć w procesie unifikacji kształcenia, co powinno wpłynąć na poprawę jego jakości.

  • Nawiązanie ściślejszej współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego

- odbyły się wstępne rozmowy dotyczące szkół gospodarki przestrzennej

  • Konieczność wypracowania takiej formuły funkcjonowania TUP, aby zjednoczyć wszystkich związanych z gospodarką przestrzenną: czynnych projektantów, pracowników nauki, pracowników administracji publicznej i innych.

- zwrócono uwagę na fakt, że podstawowym narzędziem na „przyciągnięcie” członków byłej Izby Urbanistycznej do Towarzystwa jest przyznanie im tytułu Rzeczoznawcy TUP a także przyjęcie ich do nowo utworzonej sekcji projektantów urbanistyki i planowania przestrzennego. Pomysł dotyczący tytułu Rzeczoznawcy TUP został odrzucony, co uzasadniano niskim poziomem merytorycznym opracowań większości członków Izb. Ostatecznie uznano, że konieczne jest przygotowanie uchwały o reaktywacji tytułu Rzeczoznawcy TUP oraz powołanie ww. sekcji.

  • W przygotowaniu jest nowy numer (Tom VIII) „Przeglądu Urbanistycznego”, poświęcony problemom rozwoju polskich Sudetów oraz planom rewitalizacyjnym Łodzi.

- tom VII poświęcony opolszczyźnie jest do nabycia w redakcji wydawnictwa – www.przeglad urbanistyczny.pl

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie