Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wydarzenia > Konferencje
Konferencje

Wolne oprogramowanie w geoinformatyce

Email Drukuj PDF

Trzecia konferencja "Wolne oprogramowanie w geoinformatyce", organizowana przez Instytut Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Polski Oddział Organizacji Open Source Geospatial Foundation, odbędzie się w dniach 12-13 maja 2011 roku we Wrocławiu. Głównym jej celem jest popularyzacja i rozwijanie idei wolnego oprogramowania, otwartych standardów i wolnych danych. Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia związane z wykorzystaniem wolnego oprogramowania w administracji, nauce i przemyśle, serwisy społecznościowe GIS, nowe obsżary zastosowań i nowoczesne technologie GIS, zagadnienia informacji geograficznej tworzonej na zasadzie wolontariatu (Volunteered Geographic Information, VGI), sieci semantyczne w zastosowaniach przestrzennych, czasowo-przestrzenne wyszukiwanie informacji oraz inteligentne geoportale.

Więcej…
 

Nauczanie urbanistyki - temat na czasie

Email Drukuj PDF

W dniu 27 stycznia 2011 roku odbyła się zorganizowana przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach oraz Oddział Katowicki TUP konferencja-konwersatorium „Nauczanie urbanistyki na uczelni technicznej”, pierwszej z planowanego cyklu „Współczesne wyzwania edukacji przestrzennej”. Zgromadzeni w siedzibie TUP w Katowicach koleżanki i koledzy, w kilkunastominutowych wystąpieniach (Maciej Borsa, Andrzej Grzybowski, Zygmunt Konopka, Jan Kozub, Wojciech Opania, Zofia Piękoś, Stanisław Podkański, Jacek Rybarkiewicz, Magda Tabor, Stanisław Tomaszek, Marek Tomaszewski, Anna Tuszyńska, Cezary Wawrzyniak) przedstawili swoje uwagi dotyczące aktualnych problemów kształcenia przyszłych architektów i urbanistów. Oparte najczęściej na własnych, wieloletnich doświadczeniach pracy zawodowej i dydaktycznej wypowiedzi dotyczyły różnych aspektów  tematu konwersatorium. 

Więcej…
 

Edukacja przestrzenna - cykl konwersatoriów

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na pierwsze z cyklu konferencji-konwersatoriów organizowanych wspólnie przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach i Katowicki Oddział TUP, poświęcone współczesnym wyzwaniom edukacji przestrzennej. Odbędzie się ono 27 stycznia 2011 roku (czwartek) o godzinie 10:00 w siedzibie naszego Oddziału w Katowicach, przy ul. Dyrekcyjnej 9 („archi bar” – Galeria Architektury). Jego tematem będzie „Nauczanie urbanistyki na uczelni technicznej”, a celem – doskonalenie kształcenia na kierunkach związanych z kształtowaniem przestrzeni w dostosowaniu do wyzwań cywilizacyjnych,  potrzeb społecznych i gospodarczych.

Więcej…
 

Konferencja: Miasto w aglomeracji

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Oddział Katowicki konferencji MIASTO W AGLOMERACJI – ZARZĄDZANIE PRZESTRZENIĄ. Poświęcona ona będzie modelowi zarządzania przestrzenią miast aglomeracji górnośląskiej w aktualnych warunkach prawno-ustrojowych. Ma pomóc tym miastom w organizowaniu efektywnych struktur zarządzania rozwojem przestrzennym a także wyłonić Zespół Roboczy do przygotowania „Rekomendacji środowiskowych dla metropolitalnego systemu organizacji zarządzania rozwojem przestrzennym". Konferencja planowana jest na 10 lutego 2011 roku godz. 10:00, w siedzibie naszego Oddziału (archibar – Galeria Architektury), w Katowicach ul. Dyrekcyjna 9. Komisarzem konferencji jest kol. Tadeusz Kmieć.

Więcej…
 


Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie