Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Artykuły
Artykuły

O przypominaniu

Email Drukuj PDF

Wśród ciekawych publikacji Członków Oddziału Warszawskiego TUP, warto wymienić  felieton Prezesa Bartłomieja Kolipińskiego

pt. O przypominaniu. Tekst ukazał się w ostatnim numerze Przeglądu Urbanistycznego.

Felieton

 

Najważniejsze problemy związane z ochroną środowiska oraz Podkowa Leśna w obszarze metropolitalnym.

Email Drukuj PDF

W ostatnim czasie ukazały się dwa ciekawe artykuły Janusza Radziejewskiego, do zapoznania z którymi mocno zachęcamy.

Pierwszy, ukazał się w styczniowym numerze  Aury i dotyczył najważniejszych problemów związanych z ochroną środowiska w Polsce:

Artykuł pdf

Artykuł on-line

Drugi, opublikowany w ostatnim numerze Podkowiańskiego Magazynu Kulturalnego (wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna), ma na celu wyjaśnienie czytelnikom jak ważne dla funkcjonowania Podkowy miałoby utworzenie i prawidłowe funkcjonowanie WOM:

Artykuł

 

"Warszawa w Budowie"

Email Drukuj PDF

Komentarze do wybranych problemów urbanistycznych Warszawy prezentowanych podczas 3. Edycji Festiwalu „Warszawa w Budowie”.

Stadion Narodowy i jego otoczenie

Obietnice „osadzone” w Strategii rozwoju Warszawy[1], wielkie społeczne oczekiwania, a realizacja i jej wpływ na przekształcenie zaniedbanej stołecznej Pragi – wątpliwe. W konkursie z 2008 roku proponowano umiarkowane i realistyczne wizje zagospodarowania otoczenia Stadionu Narodowego. Wybrano jednak koncepcję bardzo ambitną i mało realną – m.in. dlatego, że w Polsce i w Warszawie brak doświadczeń z tzw. wielkimi projektami.

Więcej…
 

Zrównoważony rozwój obszaru metropolitalnego Warszawy

Email Drukuj PDF

Zrównoważony rozwój obszaru metropolitalnego Warszawy, należy rozpatrywać na kilku płaszczyznach wzajemnie się przenikających. Są to zarówno zagadnienia przestrzenne -pozycja Warszawy w sieci metropolii światowych, europejskich, polskich, a więc swoista równowaga geograficzna, wewnętrzna struktura obszaru, która powinna być zrównoważona pod względem urbanistycznym i wreszcie sposób funkcjonowania tej struktury – płynność przepływów ludzi, idei, środków finansowych, informacji.

Więcej…
 

Komunikat 2008-2009

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do lektury Komunikatu 2008-2009 zredagowanego przez prezesa Tomasza Sławińskiego oraz Piotr Siłkę. Oprócz listy od prezesa  List Prezesa Oddziału znajdą Państwo także Sprawozdanie z walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich w Warszawie, Laudację z okazji 90 urodzin Stanisława Wyganowskiego wygłoszoną na zebraniu Oddziału Warszawskiego Towarzystwa a także cztery teksty merytoryczne.Komunikat znajduje się tutaj.

 


Strona 1 z 2

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie