Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Zarząd Główny

Konkurs Lider dostępności

Email Drukuj PDF

logo

Konkurs Architektoniczno-Urbanistyczny
Fundacji Integracja i Towarzystwa Urbanistów Polskich

Celem konkursu jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Nagrody przyznawane są w kategoriach:

Więcej…
 

Młode Miasto 2.0. Współczesne zagadnienia miejskiej transformacji

Email Drukuj PDF

logo

Konferencja międzynarodowa: 14-15 kwietnia 2016 r. organizowana przez Towarzystwo Urbanistów Polskich, Komitet Przestrzennego Zagospodarowania PAN oraz Politechnikę Gdańska.

Celem spotkania jest przedstawienie i przedyskutowanie całego spektrum zagadnień związanych z aktualnymi procesami transformacji urbanistycznej zdegradowanych terenów poprzemysłowych i nadwodnych w centrach miast. Dlatego też wprowadzeniem do obrad stanie się prezentacja europejskich doświadczeń w transformacji obszarów nadwodnych.
Udział w konferencji jest bezpłatny ale wymaga rejestracji.

pismo przewodnie | program konferencji | formularz rejestracji

Tags: Konferencja
 

Urban Workshop w Warszawie – Szkolenie z Podstaw Planowania Przestrzennego i Rewitalizacji

Email Drukuj PDF

W środę 9 marca w siedzibie Towarzystwa Urbanistów Polskich odbyło się szkolenie z podstaw planowania przestrzennego i rewitalizacji, którego uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami polityki miejskiej, uwarunkowaniami zagospodarowania przestrzennego, instrumentami planowania w gminie, podstawami rewitalizacji wynikającymi z nowych przepisów prawnych, a także narzędziami
i technikami planowania partycypacyjnego.

Prezentacje dotyczące tych zagadnień były wzbogacone
o przykłady z życia zawodowego osób
prowadzących poszczególne wykłady. Wcześniejsze edycje odbywały
się w Katowicach, teraz zostały poszerzone także
o Warszawę. Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, za co bardzo wszystkim dziękujemy.

Kolejne spotkanie odbędzie się w maju, jednak już teraz na nie serdecznie zapraszamy.

 

Barbara Borsa – wspomnienie

Email Drukuj PDF

W dniu 3 marca 2016 zmarła kol. Barbara Borsa, z domu Zielińska, urodzona w 1932 roku we Lwowie, urbanista i architekt, zawodowo związana z Ziemią Świętokrzyską. Po studiach w Poznaniu i Wrocławiu, w 1956 roku skierowana „nakazem pracy” do Kielc, tu rozwinęła aktywność zawodową i społeczną. Pracując jako projektant w Wojewódzkiej Pracowni Urbanistycznej, Miastoprojekcie i na koniec Inwestprojekcie, była aktywnym członkiem stowarzyszeń zawodowych, w tym kilkukrotnie prezesem oddziałów SARP i TUP. Została odznaczona Złotą Odznaką Honorową TUP oraz innymi nagrodami i wyróżnieniami za działalność zawodową i społeczną.

Więcej…
 

Konferencja Programowa Towarzystwa Urbanistów Polskich

Email Drukuj PDF

Konferencja Programowa TUP odbędzie się w Warszawie, w Pałacu Staszica (Nowy świat 72) w dniu 27 lutego 2016r. Poczatek przewidziany jest na godz. 11.00 a zakończenie – na 15.30. Konferencja jest nieodpłatna i otwarta dla wszystkich zainteresowanych członków TUP. Prosimy jednak wszystkich zainteresowanych wzięciem w niej udziału o przesłanie na adres mailowy Zarządu Głównego TUP ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) swojego zgłoszenia – z podaniem imieni, nazwiska i oddziału. Zgłoszenia prosimy przesyłac w terminie do 22 lutego br.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zapraszamy na Konferencję Programową Towarzystwa, poświęconą  kluczowym wyzwaniom związanym z dalszymi kierunkami działania naszego Towarzystwa. W jej trakcie chcielibyśmy wypracować wnioski dotyczące ewentualnych zmian co do celów i sposobów naszego działania, a także propozycje ewentualnych zmian w statucie.

 

Więcej…
 


Strona 10 z 26

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie