Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział Łódź

Festiwal filmów MiastoMovie

Email Drukuj PDF

Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Łodzi serdecznie zaprasza do udziału w nadchodzącym festiwalu filmów o mieście i architekturze MiastoMovie.

Festiwal odbędzie się w dniach 26-30 września 2018 r. we Wrocławiu.

Tegoroczna edycja festiwalu dedykowana jest ulicy, czyli jednemu z najważniejszych elementów w mieście.

Więcej informacji na: http://miastomovie.pl/ oraz na https://pl-pl.facebook.com/events/1643067739144816/

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez nasz łódzki oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Szczegóły już wkrótce!

Zarząd Towarzystwa Urbanistów Polskich Oddział w Łodzi

 

 

Wszystkiego najlepszego dla Młodej Pary!

Email Drukuj PDF

Pragniemy poinformować, że Kol. Jakub Misiak, członek naszego Oddziału i administrator strony na Facebooku,

w dniu 11 sierpnia 2018 r. wstąpił w związek małżeński.

Młodej parze życzymy Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia!

Koleżanki i Koledzy z Łódzkiego Oddziału TUP

 

Więcej…
 

spotkanie w Łodzi z panią Karen Sjarief Tambayong

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy serdecznie poinformować, iż na dzień 4 września 2018 r. planowane jest spotkanie w Łodzi z panią Karen Sjarief Tambayong - prezesem Green City Committe przy AIPH. W trakcie spotkania planowany jest wykład gościa nt. roślin i zieleni w miastach oraz ich wpływu na zdrowie. Będzie nam miło jeżeli zechcą Państwo uczestniczyć w spotkaniu, a także poinformować o nim swoich Członków.

Spotkanie będzie miało miejsce w sali seminaryjnej w  Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź) od godz. 16.00.

Oddział ds. EXPO 2024

 

WRĘCZENIE NAGRÓD TUP 13 czerwca 2018

Email Drukuj PDF

W środę 13 czerwca 2018 r. w siedzibie naszego łódzkiego oddziału TUP odbyła się podwójna uroczystość:

1. wręczenia wyróżnień w corocznym konkursie Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim w roku 2017

oraz

2. wręczenie Honorowych Nagród i Wyróżnień Oddziału Łódzkiego Towarzystwa Urbanistów Polskich za prace dyplomowe wykonane w roku akademickim 2016/2017, których tematyka obejmowała zagadnienia dotyczące urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej

W trakcie uroczystości podpisany został także list intencyjny o współpracy pomiędzy łódzkimi oddziałami Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Jednocześnie przyjęliśmy do grona naszego Towarzystwa - ośmiu nowych członków.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Cieszymy się z rozszerzenia naszej zawodowej współpracy z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem Architektów, a także z powiększenia naszego grona kapitalnymi postaciami nowych członków Towarzystwa. Liczymy na owocne, wspólne działania :)

W trakcie spotkania odbyło się także seminarium tematyczne poświęcone konieczności dostosowywania przestrzeni publicznych do potrzeb różnorodnych użytkowników ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom  Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oddział w Łodzi - za udział w seminarium i przedstawienie prezentacji nt. "Dostępność przestrzeni publicznej - doświadczenia osób z niepełnosprawnościami".

Odbieramy wiele głosów od osób uczestniczących w naszym seminarium, jak ważny i aktualny jest to temat. Mamy nadzieję kontynuować współpracę i propagować idee projektowania dostępnego, uwzględniającego potrzeby różnych użytkowników.

Dla zainteresowanych:

nasze spotkanie było relacjonowane przez TVP 3 i krótka informacja o uroczystości pojawiła

się w lokalnych, wieczornych wiadomościach o godzinie 21.00. Podajemy link do materiału filmowego http://lodz.tvp.pl/37643311/13062018-2100

(nasza uroczystość zaczyna się około 05:48  minuty nagrania)

 

 

 

KOMUNIKAT - Zebranie wyborcze O/Łódź

Email Drukuj PDF

Zarząd Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich informuje, że w dniu 19 kwietnia 2018 r. odbyło się Walne sprawozdawczo-wyborcze zebranie Oddziału, podczas którego został wybrany nowy Zarząd na kadencję 2018-2021.

Więcej…
 


Strona 1 z 3

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie