Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział w Łodzi
Oddział Łódź

Spotkanie informacyjne nt. Wystawy EXPO Horticultural

Email Drukuj PDF

Szanowne Koleżanki i Koledzy z Łódzkiego Oddziału TUP,

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta Łodzi, podczas którego nasi goście z Oddziału ds. EXPO 2024 przybliżą nam tematykę Wystawy EXPO Horticultural.

Spotkanie odbędzie się dnia 19 lipca 2018 r. o godz. 14.00

w naszej siedzibie przy ul. Matejki 22/26 w sali 109 (1 piętro).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU w SPOTKANIU

PLAKAT INFORMACYJNY

 

WRĘCZENIE NAGRÓD TUP 13 czerwca 2018

Email Drukuj PDF

W środę 13 czerwca 2018 r. w siedzibie naszego łódzkiego oddziału TUP odbyła się podwójna uroczystość:

1. wręczenia wyróżnień w corocznym konkursie Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim w roku 2017

oraz

2. wręczenie Honorowych Nagród i Wyróżnień Oddziału Łódzkiego Towarzystwa Urbanistów Polskich za prace dyplomowe wykonane w roku akademickim 2016/2017, których tematyka obejmowała zagadnienia dotyczące urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej

W trakcie uroczystości podpisany został także list intencyjny o współpracy pomiędzy łódzkimi oddziałami Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Jednocześnie przyjęliśmy do grona naszego Towarzystwa - ośmiu nowych członków.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Cieszymy się z rozszerzenia naszej zawodowej współpracy z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem Architektów, a także z powiększenia naszego grona kapitalnymi postaciami nowych członków Towarzystwa. Liczymy na owocne, wspólne działania :)

W trakcie spotkania odbyło się także seminarium tematyczne poświęcone konieczności dostosowywania przestrzeni publicznych do potrzeb różnorodnych użytkowników ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom  Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oddział w Łodzi - za udział w seminarium i przedstawienie prezentacji nt. "Dostępność przestrzeni publicznej - doświadczenia osób z niepełnosprawnościami".

Odbieramy wiele głosów od osób uczestniczących w naszym seminarium, jak ważny i aktualny jest to temat. Mamy nadzieję kontynuować współpracę i propagować idee projektowania dostępnego, uwzględniającego potrzeby różnych użytkowników.

Dla zainteresowanych:

nasze spotkanie było relacjonowane przez TVP 3 i krótka informacja o uroczystości pojawiła

się w lokalnych, wieczornych wiadomościach o godzinie 21.00. Podajemy link do materiału filmowego http://lodz.tvp.pl/37643311/13062018-2100

(nasza uroczystość zaczyna się około 05:48  minuty nagrania)

 

 

 

Zaproszenie na debatę "Podwórko, pasaż czy woonerf - Co jest tożsamością Łodzi?"

Email Drukuj PDF

W imieniu Łódzkiej Szkoły Rewitalizacji i Towarzystwa Urbanistów Polskich serdecznie zapraszamy w na I Debatę Łódzkiej Szkoły Rewitalizacji i Towarzystwa Urbanistów Polskich - z cyklu "Jakość przestrzeni miejskiej" , która odbędzie się 27 czerwca 2018 roku 17.00 -18.30 w sali konferencyjnej Łódzkiej Okręgowej Izbie Architektów RP,ul. Północna 12

Tytuł pierwszej debaty: "Podwórko, pasaż czy woonerf - Co jest tożsamością Łodzi?"

Prezentację wprowadzającą pt. "Podwórze architekta miejskiego" poprowadzi Pani dr inż. arch. Maria Dankowska - Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej, Prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich oddział w Łodzi - (godz.17.00 - 17.15)

Moderatorem debaty będzie Pan Jan Bocian - Kanclerz Łódzka Szkoła Rewitalizacji

ZAPROSZENIE

 

Więcej…
 

KOMUNIKAT - Zebranie wyborcze O/Łódź

Email Drukuj PDF

Zarząd Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich informuje, że w dniu 19 kwietnia 2018 r. odbyło się Walne sprawozdawczo-wyborcze zebranie Oddziału, podczas którego został wybrany nowy Zarząd na kadencję 2018-2021.

Więcej…
 

FACEBOOK Łódzkiego Oddziału TUP

Email Drukuj PDF

Przypominamy, że od kilku lat, oprócz naszej strony internetowej, działa także nasz oddziałowy profil na Fecebooku:

https://www.facebook.com/Towarzystwo-Urbanist%C3%B3w-Polskich-Oddzia%C5%82-w-%C5%81odzi-110718755660423/

Zachęcamy do zamieszczania komentarzy i opinii, a także do wypowiadania się w udostępnianych wątkach tematycznych i dyskusjach.

Zapraszamy do włączenia się do wątku dyskusyjnego na temat zabudowy narożnika skrzyżowania ulic Kilińskiego i Włókienniczej, mając nadzieję, że dyskusja ta będzie częścią cyklu naszych urbanistycznych wypowiedzi o mieście.

Jeśli macie pomysły na kolejne tematy i wypowiedzi, które powinny znaleźć się na Facebooku lub w innych mediach - zapraszamy do ich przekazywania, a najlepiej do przygotowania autorskich wypowiedzi.

 


Strona 1 z 3

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie