Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział w Łodzi
Oddział Łódź

Wręczenie nagród w konkursie TUP na prace dyplomowe rok akad. 2018/19

Email Drukuj PDF

Niniejszym zapraszamy uprzejmie do udziału w uroczystości wręczenia wyróżnień laureatom i promotorom w konkursie Oddziału Łódzkiego Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepsze prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej napisane i obronione w roku akad. 2018/2019 (do końca roku 2019). Uroczystość odbędzie się dn. 10 lutego 2021 r. (środa), w godz. 10:00-11:05, w pierwszej części sesji: "Przestrzeń miejska Łodzi i jej przekształcenia", organizowanej przez Interdyscyplinarne Centrum Studiów Miejskich Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Towarzystwem Urbanistów Polskich (TUP) Oddziałem w Łodzi, w ramach konferencji naukowej z okazji 200-lecia Łodzi przemysłowej pt.: "Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Łodzi".

PROTOKÓŁ Z WYNIKAMI KONKURSU

WYKAZ PRAC ZGŁOSZONYCH DO KONKURSU

Ze względu na organizację wydarzenia w formie zdalnej (za pośrednictwem platformy webinarowej ClickMeeting) prosimy o samodzielne zarejestrowanie udziału w sesji i uroczystości za pomocą formularza pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfsc66H_kyPXf54LBxo9ZI8ZWADN2mqHUJgJv3s-mlaE9ulvA/viewform (do udziału potrzebny będzie komputer, wyposażony najlepiej w stałe łącze internetowe oraz kamerę, mikrofon i głośniki).

Jednocześnie zapraszamy Państwa do udziału w całej sesji "Przestrzeń miejska Łodzi i jej przekształcenia", w dn. 10-11 lutego 2021 r. Informacje o konferencji (w tym opis poszczególnych sesji) znajdują się na stronie pod adresem: http://icsm.uni.lodz.pl/2020/08/10/przeszlosc-terazniejszosc-i-przyszlosc-lodzi/

Z poważaniem

Zarząd TUP Oddział w Łodzi

 

Wręczenie nagród w konkursie TUP na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną 2019

Email Drukuj PDF

Niniejszym zapraszamy uprzejmie do udziału w uroczystości wręczenia nagród laureatom w konkursie Oddziału Łódzkiego TUP na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim w roku 2019. Uroczystość odbędzie się dn. 10 lutego 2021 r. (środa), w godz. 10:00 - 11:05, w pierwszej części sesji: "Przestrzeń miejska Łodzi i jej przekształcenia", organizowanej przez Interdyscyplinarne Centrum Studiów Miejskich Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Towarzystwem Urbanistów Polskich (TUP) Oddziałem w Łodzi, w ramach konferencji naukowej z okazji 200-lecia Łodzi przemysłowej pt.: "Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Łodzi".

Laureatami przedmiotowego konkursu za rok 2019 są:

  • w kategorii ZREWITALIZOWANA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA nagrodę przyznano Miastu Tomaszów Mazowiecki za realizację: Park Bulwary;
  • w kategorii przestrzeń w zieleni przyznano także wyróżnienie za realizację Parku Miejskiego w Rawie Mazowieckiej.

Ze względu na organizację wydarzenia w formie zdalnej (za pośrednictwem platformy webinarowej ClickMeeting) prosimy o samodzielne zarejestrowanie udziału w sesji i uroczystości za pomocą formularza pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfsc66H_kyPXf54LBxo9ZI8ZWADN2mqHUJgJv3s-mlaE9ulvA/viewform (do udziału potrzebny będzie komputer wyposażony najlepiej w stałe łącze internetowe oraz kamerę, mikrofon i głośniki).

Jednocześnie zapraszamy Państwa do udziału w całej sesji "Przestrzeń miejska Łodzi i jej przekształcenia", w dn. 10-11 lutego 2021 r. Informacje o konferencji (w tym opis poszczególnych sesji) znajdują się na stronie pod adresem: http://icsm.uni.lodz.pl/2020/08/10/przeszlosc-terazniejszosc-i-przyszlosc-lodzi/

Z poważaniem

Zarząd TUP Oddział w Łodzi

 

Seminarium "Systemowe uwarunkowania planowania przestrzennego..."

Email Drukuj PDF

Łódzki Oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich zaprasza na kolejne cykliczne seminarium naukowe, po raz drugi organizowane wspólnie z Łódzkim Towarzystwem Naukowym.

Temat spotkania:

"Systemowe uwarunkowania planowania przestrzennego jako instrumentu osiągania sustensywnego rozwoju"

Prelegent: dr hab. Dominik Drzazga (wieloletni pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, członek KPZK PAN oraz zarządu TUP/o Łódź)

Seminarium odbędzie się już w najbliższy piątek 22 stycznia 2021 r. o godz. 16.30 w formie on-line z wykorzystaniem platformy Zoom.

Wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego planowania przestrzennego serdecznie zapraszamy.

Udział w wydarzeniu ma charakter otwarty i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Podajemy Państwu link do wydarzenia:

https://zoom.us/j/99211540767?pwd=cEY3di9SYTZjd0ttdVVpc1pwODdIUT09

Serdecznie zapraszamy

dr inż. arch. Maria Dankowska, Prezes TUP o/Łódź

oraz

dr Edward Karasiński, Dyrektor ŁTN

 

Stanowisko TUP Oddział w Łodzi w sprawie Szlaku Doliny Sokołówki

Email Drukuj PDF

Stanowisko TUP Oddział w Łodzi w sprawie Szlaku Doliny Sokołówki

Pismo przewodnie

 

Stanowisko TUP O/Łódź w sprawie Ogrodu Botanicznego

Email Drukuj PDF

Stanowisko TUP O/Łodzi w sprawie funkcjonowania Łódzkiego Ogrodu Botanicznego

Pismo przewodnie

 


Strona 1 z 4

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie