Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Oddział Gdańsk

Konferencja "Quo Vadis Gdańsku? Mieszkańcy planują swoje miasto"

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W dniu 24 października 2015 odbędzie się na dziedzińcu Heveliusza na Politechnice Gdańskiej konferencja kończąca projekt "Quo Vadis Gdańsku? Mieszkańcy planują swoje miasto". Projekt realizowany był przez Gdańską Fundację Innowacji Społecznej oraz Sopocką Szkołą Wyższą i dotyczył kwestii poprawy jakości przestrzeni publicznej w 4 dzielnicach Gdańska - Osowej, Oruni, Ujeścisko-Łostowice oraz Wrzeszcz Górny. Skończył się opracowaniem mikrostrategii społeczno-przestrzennych - rodzaju planu akcji dla lokalnych społeczności tych dzielnic. Stworzone zostały narzędzia do pracy pratycypacyjnej w dzielnicach skierowanego na zapoznany w mieście temat - strategii rozwoju dzielnic Gdańska oraz urbanistycznej edukacji społecznej.


 

Jak dobrze wykorzystać nową ustawę krajobrazową? Seminarium eksperckie IM

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Zachęcamy do udziału w seminarium eksperckim organizowanym przez Instytut Metropolitalny na temat: Jak dobrze wykorzystać nową ustawę krajobrazową?. Spotkanie odbędzie się 8 października 2015 r. (czwartek) w godz. 9-16 w Gdańskim Domu Organizacji Pozarządowych przy al. Grunwaldzkiej 5. Założeniem projektu jest interdyscyplinarna dyskusja naukowa dotycząca ochrony krajobrazu miejskiego w nowych warunkach prawnych. Szczegółowy opis zagadnień tematycznych paneli znajduje się w folderze informacyjnym.

Więcej informacji na stronie Instytutu Metropolitalnego. Zgłoszenia i dodatkowe informacje: Damian Zelewski ( This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , +48514372055).

 

Zaproszenie na zebranie terenowe "Witamy Jane Jacobs"

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W dniu 25.09.2015. o godz. 17:00 w II LO przy ul. Jana Pestalozziego 7 w Gdańsku Wrzeszczu odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami Dolnego Wrzeszcza pod hasłem:

"Witamy Jane Jacobs"

Będzie to drugie spotkanie programu „Ewaluacji partycypacyjnej”, w ramach którego przeprowadzona zostanie debata o społecznych aspektach rewitalizacji z udziałem mieszkańców Dolnego Wrzeszcza. Celem programu jest stworzenie narzędzia społecznej oceny procesu rewitalizacji.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zebranie ogólne gdańskiego oddziału TUP

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu ogólnym naszego oddziału, którego celem jest przygotowanie stanowiska TUP o. Gdańsk na Walny Zjazd Delegatów TUP w Łodzi. Spotkanie odbędzie się w dniu 07.09.2015. o godz. 16:00 na Politechnice Gdańskiej w Sali 352.

 

1o onkurs na najlepszą przestrzeń publiczną województwa pomorskiego

E-mail Print PDF

Zachęcamy do udziału w konkursie: „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2015" organizowanego przez Zarząd Województwa Pomorskiego. W tym roku przypada jubileuszowa, 10 edycja tej imprezy, której celem jest promocja walorów przestrzeni publicznych regionu oraz jednoczesne uhonorowanie gmin, na terenie których powstały najlepsze przedsięwzięcia.

Dotychczasowe konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem i udowodniły, że ciekawe rozwiązania w zakresie kształtowania przestrzeni publicznej można zrealizować niezależnie od wielkości i charakteru miejscowości. Znaczna część wyróżnionych przedsięwzięć stała się rozpoznawalnymi w całym kraju wizytówkami regionu.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłaszać można przedsięwzięcia zrealizowane w przestrzeni publicznej polegające na rewaloryzacji lub ukształtowaniu nowych wartości, które zostały ukończone pomiędzy 1 stycznia 2013 roku a 31 grudnia 2014 roku i nie zostały zgłoszone do poprzednich edycji.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 września 2015 roku.

Więcej informacji na stronie Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego.

 


Page 8 of 10

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie