Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
News
Oddział Katowice

Warsztat Urbanistyki - determinanty rozwoju

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W czwartek 10 grudnia 2015 roku o godz. 16:30 (UWAGA! zmiana pierwotnie podanego terminu!) w siedzibie Oddziału Katowickiego Towarzystwa Urbanistów Polskich (Katowice, ul. Dyrekcyjna 9, 1-sze piętro) odbędzie się spotkanie dyskusyjne „Determinanty rozwoju – obiektywne prawa czy kreatywność i wola”. Gościem będzie p. Weronika Anna Dragan, której praca dyplomowa z roku 2014 pt.: "Przemiany funkcjonalno-przestrzenne Starego Miasta w Mysłowicach w latach 1913-2013", wykonana pod kierunkiem prof. dr hab. Jerzego Henryka Runge na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie TUP na pracę dyplomową w kategorii "Gospodarka przestrzenna". Obecnie p. Weronika Anna Dragan jest doktorantką tej uczelni i przygotowuje pracę pt. „Rola granicy i transportu kolejowego w kształtowaniu się struktury przestrzennej miast”. Spotkanie będzie moderować kol. Maciej Borsa, wiceprezes TUP.

Read more...
 

Konkurs prac studenckich

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Konkurs prac studenckich z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju jest jedną z najdłużej trwających inicjatyw Katowickiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich. Do 2008 roku organizowany był tylko na jednej uczelni - Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

W finale tegorocznej edycji, który odbędzie się 17 grudnia bieżącego roku o godz. 13.00, spotkają się laureaci pierwszego etapu - konkursów uczelnianych trzech śląskich uczelni: Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Read more...
 

Sprawozdanie z seminarium 12.11.2015

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Sprawozdanie z seminarium TUP oddziału w Katowicach nt. ochrony konserwatorskiej terenów zurbanizowanych

Seminarium odbyło się dnia 12 listopada 2015 roku w siedzibie Oddziału przy ul. Dyrekcyjnej 9 w Katowicach. W spotkaniu wzięło udział 14 osób: członkowie Oddziału TUP, goście oraz dwoje prelegentów. Obecni byli:

Read more...
 

I seminarium

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Zapraszamy serdecznie na seminarium "Ochrona konserwatorska terenów zurbanizowanych". Swój udział potwierdziło dwóch zaproszonych ekspertów:

wcześniej anonsowany Mirosław Rymer z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków oraz Justyna Wojtas-Szwoszowska, dr inż. arch., pracownik nauki, prowadząca badania w zakresie ochrony konserwatorskiej na Wydziale Architektury Politechniki Śl.
Celem naszego spotkania będzie sprowokowanie otwartej dyskusji na temat dylematów pomiędzy wypełnianiem zapisów prawa, a otwartością na nowe kierunki badań w poruszanej tematyce.

Seminarium odbędzie się 12 listopada (czwartek) o godz. 17.00 w naszej siedzibie w Katowicach, przy ul. Dyrekcyjnej 9

 

Sprawozdanie z zebrania Zarządu TUP Oddziału w Katowicach

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Katowice, dn. 12.10.2015

Sprawozdanie z zebrania Zarządu TUP Oddziału w Katowicach

Zebranie Zarządu odbyło się dnia 12 października 2015 roku w siedzibie Oddziału przy ul. Dyrekcyjnej 9 w Katowicach. W spotkaniu wzięło udział sześcioro Członków Zarządu Oddziału oraz przedstawiciel ZPP TUP. Obecni byli:

Read more...
 


Page 5 of 23

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie