Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział Szczecin

100 rocznica urodzin prof. Leszka Teodozego Dąbrowskiego

Email Drukuj PDF

12 grudnia 2012 r. przypada 100 rocznica urodzin prof. Leszka Teodozego Dąbrowskiego - architekta i urbanisty, głównego architekta Wrocławia w latach 1954–1960, dziekana Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, profesora Politechniki Szczecińskiej oraz Przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej TUP dwóch kadencji.

Oddział SARP Szczecin serdecznie zaprasza uczniów i przyjaciół, na spotkanie dyskusyjne oraz wieczór wspomnień.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w dyskusji proszę o kontakt:

Koordynacja: arch. Jerzy Nowak, tel. 501475131, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Ogólnopolskie Warsztaty Urbanistyczne 2012

Email Drukuj PDF

PoliHEART

Warsztaty URBAN poliHEART zakładają opracowanie idei urbanistycznej i koncepcji zagospodarowania przestrzennego obszaru, który może stać się centrum miasta Polic. Oparte będą na nowatorskim i oryginalnym podejściu do tematyki miejskiej oraz współpracy studentów Kierunku Architektury i Urbanistyki Szczecin ZUT i Gdańsk PG. Warsztaty odbędą się w dniach 10-13 maja 2012 r. Efektem końcowym będzie przedstawienie w dniu 13 maja w Szczecinie przy ul. Żołnierskiej 50 Sali 124 prezentacji wynikowej, zawierającej idee nowego „Serca Miasta Polic”.

Chcemy w sposób prosty i zrozumiały przedstawić mieszkańcom, władzom gminy oraz osobom zainteresowanym ukryty potencjał tego obszaru. Tak jak człowiek nie może żyć bez serca, tak każde miasto powinno mieć swoje serce, w którym będą koncentrować się najważniejsze funkcje, a ludzie będą chętnie tam przychodzić.

 

Więcej…
 

Nagrodzone dyplomy 2011 - TUP oddz. Szczecin

Email Drukuj PDF

Dnia 2 marca 2012 r. Komisja Konkursowa Oddziału Szczecińskiego TUP w składzie: mgr inż. arch. Elżbieta Buszyńska, mgr inż. arch. Maciej Jarzemski, mgr Krystyna Mieszkowska oraz mgr inż. arch. Ewa Pęska, dokonała wyboru najlepszych prac dyplomowych z zakresu urbanistyki i planowania przestrzennego wykonanych w Instytucie Architektury i Planowania Przestrzennego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie w roku akademickim 2010-2011. Komisja przyznała:

 

Więcej…
 

Sprawozdanie z pracy Zarządu 2009-2012

Email Drukuj PDF

 

W związku z kończącą się kadencją 2009-2012 Zarząd Oddziału TUP w Szczecinie przedstawia sprawozdanie z pracy Zarządu wraz ze sprawozdaniem finansowym.
Sprawozdanie Zarządu
sprawozdanie finansowe

 

 

Targi Roślin i Architektury Krajobrazu w Szczecinie

Email Drukuj PDF

Informujemy, iż w dniach 20-22 kwietnia 2012 r. na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich przy ul Struga 6-8 w Szczecinie odbędą się 14 Targi Roślin i Architektury Krajobrazu "Ogród-Zielony Design".

Towarzystwo Urbanistów Polskich, którego szczególną troską jest wysoka jakość przestrzeni docenia rolę zieleni miejskiej w kształtowaniu krajobrazu i odpowiednich standardów życia w mieście. Oddział TUP w Szczecinie objął patronatem honorowym 14 Targi Roślin i Architektury Krajobrazu "Ogród-Zielony Design".

W pierwszym dniu Targów, 20 kwietnia 2012 r. odbędzie się konferencja pt. "Woda i zieleń w nowoczesnym mieście".

Więcej informacji o Targach i konferencji w załącznikach do pobrania.

Targi w Szczecinie, kwiaty, krzewy, konferencja, artykuł.

 


Strona 2 z 6

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie