Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Warszawa Branch
Oddział Warszawa

Model idealnego zarządzania w planowaniu przestrzennym - podsumowanie

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W dniu 15 maja br.  w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się dyskusja urbanistyczna na temat najlepszych praktykach planistycznych w zarządzaniu przestrzenią polskich miasta.  Wprowadzeniem do tematu była książka prof. Macieja Nowakowskiego "Sto lat planowania przestrzeni polskich miast 1910-2010" .

Spotkanie, w którym uczestniczyło ok 30 osób odbyło się w formie moderowanej dyskusji z udziałem panelistów z Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz studentów z koła naukowego Spatium.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania. Specjalne podziękowania za owocną współprace dla Studentów z koła naukowego Spatium.

Read more...
 

Model idealnego zarządzania w planowaniu przestrzennym

E-mail Print PDF
There are no translations available.

 

Jubileusz prof. Wojciecha Suchorzewskiego

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W miniony czwartek (25 kwietnia) miały miejsce uroczystości z okazji 80-lecia urodzin i 60-lecia pracy zawodowej prof. Wojciecha Suchorzewskiego.

W okolicznościowych wystąpieniach Jubilat wielokrotnie mówił o swoich wieloletnich związkach z planowaniem przestrzennym i urbanistką. W czasie jubileuszowej gali przedstawiciele OW TUP, w imieniu całego Towarzystwa, wręczyli Jubilatowi list gratulacyjny, podkreślając przy tym, że Profesor jest potrójnym Jubilatem, ponieważ niedawno minęło 50 lat Jego członkostwa w TUP.

list gratulacyjny


Artykuł  "Nikt tak nie zna naszych dróg. Znany profesor kończy 80 lat"

 

OW TUP wziął udział w konferencji "Jak żyć w naszym mieście"

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Oddział Warszawski Towarzystwa Urbanistów Polskich został zaproszony do udziału w konferencji zorganizowanej przez Warszawską Wspólnotę Samorządową, pt. „Jak żyć w naszym mieście?”
Spotkanie odbyło się  w środę 24 kwietnia 2013 r. w sali Biblioteki Publicznej w dzielnicy Rembertów.

Gospodarzami konferencji byli zastępca burmistrza dzielnicy Rembertów Józef Melak oraz lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej Piotr Guział, burmistrz dzielnicy Ursynów.

W panelu dyskusyjnym udział wzięli: Paulina Sikorska - skarbnik Oddziału Warszawskiego Towarzystwa Urbanistów Polskich i przewodnicząca Komisji Dialogu Społecznego do Spraw Ochrony Dziedzictwa Kulturowego przy Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków, Konrad Rytel - wicestarosta powiatu wołomińskiego i prezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, oraz Wojciech Tumasz - członek-założyciel Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji SISKOM i radny dzielnicy Białołęka. Konferencję przygotował merytorycznie dr Maciej Białecki, jeden ze współtwórców Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.

Dyskusja dotyczyła spraw urbanistyki - w tym miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, infrastruktury transportowej oraz komunikacji - w tym głównie budowy drugiej linii metra oraz sieci kolejowej.

Relacja na stronach Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej

Zaproszenie

 

II Konwersatorium Oddziału Warszawskiego TUP

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W dniu 19 kwietnia 2013 o godz. 12.00 (w samo południe!) w siedzibie Unii Metropolii Polskich w Warszawie, miało miejsce drugie spotkanie w ramach cyklu konwersatoriów organizowanych przez Oddział Warszawski Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Tematem spotkania były kwestie ustalania treści interesu publicznego i jego ochrony w planowaniu przestrzennym.

Podstawę dyskusji stanowiły wystąpienia:
- Joanny Erbel - socjolożki, publicystki i aktywistki ruchów miejskich;
- prof. dr hab. Jerzego Hausnera - ekonomisty i polityka byłego ministra i wicepremiera Rządu R.P. oraz posła na Sejm;
- dr. Krzysztofa Herbsta - socjologa miasta, działacza społecznego zajmującego się sprawami rozwoju lokalnego;
- dr. Igora Zachariasza - prawnika, specjalisty zagadnień administracji publicznej, dyrektora Instytutu Badań i Ekspertyz Samorządowych Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Moderatorem dyskusji był Stanisław Furman.

Read more...
 


Page 23 of 31

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie