Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Warszawa Branch
Oddział Warszawa

Budowanie koalicji odpowiedzialnych za miasto na rzecz reformy gospodarki przestrzennej

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Konferencja Oddziału Warszawskiego TUP, Warszawa,  23. 03. 2012

Janusz Radziejowski

 

Miasto a gospodarka przestrzenna

Miasto jest szczególnym fenomenem przestrzennym ze względu na skalę oddziaływań na środowiska naturalne i jego zasoby oraz  ścisłe powiązanie jego rozwoju z  walorami kulturowymi, społecznymi, gospodarczymi, politycznymi i in.  Jest też najbardziej wielofunkcyjnym sposobem użytkowania przestrzeni. Pamiętać też należy, że miasto to nie tylko obszar położony w jego formalnych, administracyjnych granicach, ale także związana z nim pod względem funkcjonalnym otaczająca przestrzeń.  Te i inne cechy pozwalają postawić tezę, że miasto jest szczególnie czułe na wszelkie nieprawidłowości związane z problemami funkcjonowania gospodarki przestrzennej. By miasto mogło poprawnie funkcjonować, niezbędny jest system gospodarki przestrzennej oparty na długoterminowej i opartej o systemowe rozwiązania wizji jego rozwoju, spójności polityki przestrzennej, koncepcjach powiązań z otaczająca je przestrzenią oraz innymi jednostkami osadniczymi. Taka gospodarka musi opierać się na planach, które będą zawierać długoterminową perspektywę rozwoju, brać pod uwagę wszystkie: przyrodnicze, kulturowe, gospodarcze, infrastrukturalne oraz społeczne aspekty rozwoju miasta.

Read more...
 

Platforma Interenetowa Konsultacji Społecznych w Warszawie

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Konsultacje społeczne jako podstawowa zasada dialogu społecznego w Warszawie.
więcej

 

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału Warszawskiego

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Warszawie zgodnie z postanowieniami statutu uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym naszego Oddziału, które odbędzie się dnia 21 kwietnia 2012r. (sobota) o godz.10,00 w BPRW, Warszawa, ul. Batorego 16 w sali konferencyjnej, I piętro.

Read more...
 

Skąd Warszawa ma tlen?

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Jest ich dziewięć i dostarczają Warszawie świeże powietrze. Bez nich warszawiacy dusiliby się spalinami. Przynajmniej na papierze. W rzeczywistości mało kto wierzy w ich zbawczą moc. O czym mowa? O klinach nawietrzających miasto.

Read more...
 

Konferencja Oddziału Warszawskiego Towarzystwa Urbanistów Polskich z okazji IV Kongresu Urbanistyki

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Dnia 23.03.2012 r. w Biurze Planowania Rozwoju Warszawy przy ul. Batorego 16, I p. odbędzie się Konferencja Oddziału Warszawskiego Towarzystwa Urbanistów Polskich z okazji IV Kongresu Urbanistyki.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Mickiewicz - członek Zarządu O/W TUP

Program:

Read more...
 


Page 30 of 33

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie