Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział w Warszawie
Oddział Warszawa

Debata dotycząca planów zagospodarowania przestrzennego Wilanowa

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

zapraszamy na debatę dotyczącą planów zagospodarowania przestrzennego Wilanowa.

W przeciągu najbliższych lat Wilanów zmieni się diametralnie – głównie za sprawą nowych inwestycji budowlanych, które są w planach. Chcemy porozmawiać o nich z mieszkańcami dzielnicy, architektami, deweloperami oraz osobami podejmującymi decyzje dotyczące inwestycji budowlanych w Wilanowie. Liczymy na Państwa obecność i głos w tak ważnej dla Wilanowa dyskusji.

Termin: czwartek 11 grudnia 2014 r., godz. 17.30
Miejsce: Sala Biała Muzeum Pałacu w Wilanowie
Wstęp: bezpłatny, niebiletowany

 

Seminarium: Rewitalizacja miasta z elementami kulturowymi na przykładzie miasta stołecznego Warszawy

Email Drukuj PDF

Do Oddziału Warszawskiego TUP wpłynęło zaproszenie na seminarium:

Rewitalizacja miasta z elementami kulturowymi na przykładzie miasta stołecznego Warszawy

Miejsce:

Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma, 9 października 2014, godzina 18.00

(sala w Błękitnym Wieżowcu)

Prowadzenie seminarium:

 

Barbara Kluza i Paweł Sudra

Więcej…
 

Konferencja „Miasto idealne – miasto zrównoważone".

Email Drukuj PDF

„Miasto idealne – miasto zrównoważone. Planowanie przestrzenne terenów zurbanizowanych i jego wpływ na ograniczenie skutków zmian klimatu”

24 października 2014 r., godz. 10.00-17.00

gmach nowej Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW),

Warszawa, ul Dobra 56/66 sala 316

Więcej…
 

Krajobraz jako dobro szczególne, muszą chronić rząd i samorząd, województwo i gmina

Email Drukuj PDF

Kiedy wszystkie drogi obudujemy ekranami, to potem już nie będziemy się musieli martwić o krajobraz, bo nic nie będzie widać – mówi Bartłomiej Kolipiński z Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Więcej…
 

RAPORT - PRZESTRZEŃ ŻYCIA POLAKÓW

Email Drukuj PDF

Przestrzeń życia Polaków - RAPORT

* * *

Jaka zatem jest kondycja „przestrzeni życia Polaków”? Czy mamy do czynienia z postępującą dewastacją kraju, czy też z coraz lepszym wykorzystaniem jego potencjału i walorów? Kto i jak tworzy tę przestrzeń i na podstawie jakich wartości? Czy procedury rządzące tymi procesami są optymalne i efektywne, czy wręcz przeciwnie?  Pytań jest wiele i łatwo można je mnożyć, tym bardziej, że pojęcie „przestrzeni życia”  dotyka bardzo wielu sfer, tyleż gospodarczych co społecznych. Przestrzeń życia Polaków to zarówno panorama miasta w otwartym krajobrazie, jak harmonijna zabudowa wiejska i rozłóg pól, to jakość ulicy, przy której mieszkamy, dostępność usług w sąsiedztwie i łatwy dojazd do centrum, to dyscyplina reklam. To jakość architektury, i tej wielkiej – budynków – i miejskiego detalu,  jakość miejsca pracy i naszego mieszkania, wygoda transportu publicznego i warunki parkowania, dostępność i poziom urządzenia parków i terenów sportowych, to obecność przestrzeni uznawanej za miejsce wspólne mieszkańców, to wreszcie  obywatelskie prawo wpływu na to, co się dzieje w szeroko rozumianym otoczeniu  naszego mieszkania.

(fragment wprowadzenia)

 

Opinia OW TUP o projekcie „Krajowej Polityki Miejskiej”

Email Drukuj PDF

Projekt Krajowej Polityki Miejskiej jest pierwszym dokumentem wyrażającym rządową polityki rozwoju względem miast i ich obszarów funkcjonalnych. Już samo jego pojawienie zasługuje więc na pozytywne podkreślenie. Pojawiła się bowiem okazja do podjęcia brakującej od dawna publicznej dyskusji na temat roli miast w przestrzennej i regionalnej polityce państwa. Poniższe uwagi są głosem w tej dyskusji.

Więcej…
 

Zakończenie warsztatów projektowych Praga Północ

Email Drukuj PDF

Praga to jeden z obszarów Warszawy, silnie określających tożsamość i korzenie miasta. Dzielnica zawiera w sobie wszystko, co warszawskie - a jednocześnie odrębne i niezwykle.

Więcej…
 


Strona 9 z 18

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie