Towarzystwo Urbanistów Polskich

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział w Warszawie
Oddział Warszawa

Rada Architektury i Przestrzeni Publicznej Warszawy

Email Drukuj PDF

Bartłomiej Kolipiński Prezes warszawskiego oddziału TUP Zarządzeniem Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz z dnia 29 czerwca br. został powołany do Rada Architektury i Przestrzeni Publicznej Warszawy.

Więcej…
 

Petycja dotycząca przyśpieszenia prac nad małą nowelizacją ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu

Email Drukuj PDF

Sz. P. Ewa Kopacz,
Prezes Rady Ministrów,
al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa

 

Szanowna Pani Premier,

 

polskie miasta potrzebują regulacji, które podniosą jakość życia i przeciwstawią się negatywnym procesom takim, jak rosnący chaos przestrzenny. Bardzo się cieszymy, że projekt ustawy o rewitalizacji został skierowany do Komitetu Rady Ministrów. Niepokoi nas jednak stan prac nad drugim projektem, bardzo ważnym dla polskich miast. Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym pozostaje na etapie opiniowania. Obawiamy się, że projekt nie zostanie przegłosowany jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Więcej…
 

Spotkanie warszawskich samorządowców „25 lat samorządności: co dalej, Warszawo?”

Email Drukuj PDF

W piątek 26 czerwca 2015 r., na gościnnym, obchodzącym jubileusz 100-lecia działalności Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, odbyło się spotkanie „25 lat samorządności: co dalej, Warszawo?”, zorganizowane przez warszawskich samorządowców I kadencji (1990-1994) i działaczy Warszawskiego Porozumienia Komitetów Obywatelskich „Solidarność”, które w 1990 r. wygrało wybory samorządowe.
Spotkanie odbyło się dokładnie następnego dnia po 25 rocznicy wyboru przez Zgromadzenie Wyborcze Warszawy (złożone z wszystkich radnych stolicy) Stanisława Wyganowskiego na pierwszego w III RP Prezydenta m. st. Warszawy. Posłanie 96-letniego dr. Stanisława Wyganowskiego do zebranych odczytał Olgierd Roman Dziekoński, w latach 1990-1994 pierwszy wiceprezydent stolicy, obecnie sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Głównym punktem spotkania była dyskusja panelowa burmistrzów dzielnic-gmin m. st. Warszawy wybranych przez radnych dzielnicowych 25 lat temu . Wzięli w niej udział burmistrzowie 6 z 7 wówczas istniejących dzielnic: Grzegorz Buczek (w 1990 r. burmistrz Ochoty), Lech Królikowski (burmistrz Mokotowa), Edward Małecki (burmistrz Pragi Południe), Józef Menes (burmistrz Żoliborza), Jan Rutkiewicz (burmistrz Śródmieścia) oraz Marek Andruk (w 1990 r. wiceburmistrz, a od 1991 r. burmistrz Woli).
W spotkaniu udział wzięli również: Jerzy Stępień - współtwórca polskiego samorządu terytorialnego, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, prof. Krzysztof Żmijewski - w 1990 r. przewodniczący Warszawskiego Porozumienia Komitetów Obywatelskich „Solidarność” oraz prof. Tadeusz Markowski - prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, który w towarzystwie przedstawicieli władz Wydziału Architektury, uczestników spotkania, a także członków TUP i studentów odsłonił tablicę upamiętniająca 90-lecie powstania Towarzystwa.
Kontynuacją spotkania będzie wydanie książki o warszawskim samorządzie, której zapowiedź treści przedstawiono, oraz powstanie Warszawskiego Kręgu Dyskusyjnego - miejsca, w którym będą powstawały nowe pomysły i programy dla Warszawy.

Więcej informacji i fotografie: http://www.politykawarszawska.pl/a/1433

 

Plan dla Żoliborza Południowego

Email Drukuj PDF

TUP OW poparło  Inicjatywę Stowarzyszenia Nowy Żoliborz i Miasto Jest Nasze Żoliborz w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Żoliborza Południowego.

Więcej informacji na stronie Inicjatywy Nowy Żoliborz.

 

25 lat samorządności: co dalej, Warszawo? - zaproszenie

Email Drukuj PDF

 

Program spotkania

 

LISTA DELEGATÓW OW TUP NA WALNY ZJAZD W ŁODZI 12-13 wrzesień 2015

Email Drukuj PDF

Informujemy, że zaplanowane na 7 lipca spotkanie delegatów wybranych na zjazd Towarzystwa w Łodzi w dniach 12-13 września 2015 r. zostało odwołane.

Spotkanie dla delegatów odbędzie się na przełomie sierpnia i września o czym wszystkich zainteresowanych poinformujemy.

LISTA DELEGATÓW OW TUP NA WALNY ZJAZD W ŁODZI 12-13 wrzesień 2015

 1. Grzegorz Buczek
 2. Anna Fogel
 3. Stanisław Furman
 4. Julitta Grocholska
 5. Mirosław Grochowski
 6. Bartłomiej Kolipiński
 7. Hanna Kowińska
 8. Krystyna Kudowska-Goc
 9. Andrzej Lubiatowski
 10. Tomasz Majda
 11. Wojciech Mickiewicz
 12. Witold Mieszkowski
 13. Paulina Sikorska
 14. Jacek Skorupski
 15. Tomasz Sławiński
 16. Marcin Świetlik
 17. Bożenna Turant-Chwalibóg
 18. Igor Zachariasz
 

Co nam zostało z odbudowy?

Email Drukuj PDF

W dniu 28 maja br. o godz. 18.00 w Muzeum Woli na ul. Srebrnej 12 odbędzie się spotkanie i dyskusja o działalności Biura Odbudowy Stolicy z udziałem członków Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Więcej…
 


Strona 9 z 20

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie