Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział w Warszawie
Oddział Warszawa

List otwarty do kolegi Adama Kowalewskiego

Email Drukuj PDF

Drogi Adamie!

Dobrze, że zdecydowałeś się odpowiedzieć na opinię ZG TUP w sprawie Tez do Kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Uważam, że jako członek Komisji Kodyfikacyjnej a zarazem członek TUP, masz pełne prawo, a może nawet koleżeński obowiązek, podjąć dyskusję z opinią ZG. Dlatego trudno mi przyjąć do wiadomości Twoją zapowiedź, że nie zamierzasz sprawie Tez „poświęcać więcej czasu”, odkładając dalszą dyskusję do czasu przedstawienia projektu Kodeksu. Przecież Tezy zostały przedłożone do konsultacji właśnie z myślą o dyskusji. Więc ją prowadźmy. I stąd moja decyzja o liście otwartym do Ciebie.

Więcej…
 

Życzenia Świateczne

Email Drukuj PDF

 

MPZP OSI SASKIEJ - Wniosek OW TUP

Email Drukuj PDF

W odpowiedzi na zawiadomienie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Osi Saskiej, Zarząd Oddziału Warszawskiego TUP przygotował nietypowy wniosek do Planu.

Wniosek został przekazany do u.m. st. Warszawy.  Liczymy na pozytywne ustosunkowanie się Władz Miasta.

WNIOSEK DO MPZP OSI SASKIEJ

 

Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej SPATIUM UW - Zaproszenie

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej SPATIUM Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić do udziału w 5. z cyklu Spotkaniu Urbanistycznym. Tym razem dotyczyć ono będzie systemu planowania przestrzennego w Polsce na wszystkich szczeblach administracyjnych.

Więcej…
 

Zabytek czy dobro kultury współczesnej? - Zaproszenie

Email Drukuj PDF

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków zaprasza na spotkanie promocyjne publikacji poseminaryjnej „Modernizm w architekturze Warszawy lat 60.”, które odbędzie się 12 grudnia 2013 r. o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia Historyków Sztuki (Rynek St. Miasta 27).

Promocji będzie towarzyszyć panel dyskusyjny na temat: „Zabytek czy dobro kultury współczesnej?”

Po spotkaniu osoby zainteresowane będą mogły otrzymać egzemplarz książki.

http://zabytki.um.warszawa.pl/content/spotkanie-promocyjne-publikacji-%E2%80%9Emodernizm-w-architekturze-warszawy-lat-60%E2%80%9D

OKŁADKA

WSTĘP

SPIS TREŚCI

 

Zaproszenie do udziału w Waterfront Forum

Email Drukuj PDF

 

Czwarta edycja Waterfront Forum, konferencja poświęcona zagospodarowaniu terenów nadwodnych, odbędzie się w dniach 11 - 12 grudnia bieżącego roku w Hotelu Hyatt w Warszawie.

Więcej…
 

OŚ Królewska - Opinia OW TUP

Email Drukuj PDF

Opinia Członków Zarządu Oddziału Warszawskiego TUP na temat sposobu zagospodarowania przestrzennego Osi Królewskiej na terenie dzielnicy Wilanów w Warszawie.

OPINIA


 


Strona 10 z 17

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie