Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział w Warszawie
Oddział Warszawa

Zaproszenie do udziału w Waterfront Forum

Email Drukuj PDF

 

Czwarta edycja Waterfront Forum, konferencja poświęcona zagospodarowaniu terenów nadwodnych, odbędzie się w dniach 11 - 12 grudnia bieżącego roku w Hotelu Hyatt w Warszawie.

Więcej…
 

OŚ Królewska - Opinia OW TUP

Email Drukuj PDF

Opinia Członków Zarządu Oddziału Warszawskiego TUP na temat sposobu zagospodarowania przestrzennego Osi Królewskiej na terenie dzielnicy Wilanów w Warszawie.

OPINIA


 

SPORZĄDZANIE STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY

Email Drukuj PDF

Dlaczego sporządzanie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy nie powinno być przedmiotem bezpośredniej partycypacji społecznej?

Wyjaśnienie Opracowane przez Marcina Świetlika Członka Zarządu Warszawskiego Oddziału TUP.

TEKST

 

PARTYCYPACJA SPOŁECZNA WARUNKIEM SKUTECZNOŚCI PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO

Email Drukuj PDF

W załączeniu prezentacja Partycypacja społeczna warunkiem skuteczności planowania przestrzennego wygłoszona

przez  Marcina Świetlika Członka Zarządu Oddziału Warszawskiego TUP w Poznaniu w dniu 13 listopada 2013 r.

PREZENTACJA

 

Robocze uwagi ZOW TUP do projektu Tez Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego

Email Drukuj PDF

Zarząd OW TUP na zebraniu w dniu 5 listopada br. przeprowadził dyskusję nad tezami do kodeksu urbanistyczno-budowlanego, na podstawie której sformułowano poniższe uwagi – do wykorzystania w oficjalnym stanowisku TUP.

1. Zarząd OW TUP jeszcze raz wyraża krytykę zamiaru łączenia problematyki prawnej planowania przestrzennego i prawa budowlanego, a także podtrzymuje swoje uwagi i wnioski dotyczące zmian w prawie planowania przestrzennego ze stycznia 2013 r. (które zostały wykorzystane w przekazanym Komisji Kodyfikacyjnej stanowisku Zarządu Głównego),

2. Poniższe uwagi odnoszą się tylko do propozycji KKPB o charakterze ogólnym. Ale nawet taka ocena Tez nastręcza trudności z uwagi na:

Więcej…
 

"Promoting Sustainable Urban Mobility: A UN-Habitat Perspective"

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej wspólnie z organizacją UN-Habitat i Oddziałem Warszawskim SITK  organizują seminarium na temat:

"Promoting Sustainable Urban Mobility: A UN-Habitat Perspective" (Promowanie zrównoważonej mobilności w miastach – perspektywa UN-Habitat)

Seminarium odbędzie się na Politechnice Warszawskiej w gmachu Wydziału Inżynierii Lądowej 18 listopada 2013 w godz. 14-18. Seminarium będzie prowadzone w języku angielskim. Więcej informacji w załączonej ulotce.

 

Kto odpowiada za brzydotę Warszawy?

Email Drukuj PDF

Kilka dni temu w Gazecie Stołecznej ukazał się ciekawy artykuł pt.  Kto odpowiada za brzydotę Warszawy? "Wiele grzechów".

Poniżej zamieszczamy odpowiedź arch. Grzegorza Buczka na wspomniany artykuł.

Odpowiedź.

Odpowiedź zamieszczona w Gazecie Stołecznej

 


Strona 10 z 17

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie