Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział w Warszawie
Oddział Warszawa

II Kongres - Czyje jest miasto

Email Drukuj PDF

TUP OW jest Partnerem w organizowanym przez Stowarzyszenie Miasto jest nasze "II kongresie - Czyje jest miasto".

Serdecznie zapraszamy do udziału!

strona kongresu

 

Warsztaty planistyczne – „Seniorzy i Studenci – razem możemy więcej’’

Email Drukuj PDF

 

Towarzystwo Urbanistów Polskich objęło patronat nad warsztatami planistycznymi dla studentów i seniorów, zorganizowanymi przez Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa wraz z Kołem Naukowym Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej i zaplanowanymi na 8 – 10 kwietnia 2016 r.

Więcej…
 

"Charakterystyka i ocena funkcjonowania układu hydrograficznego Warszawy"

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy ma przyjemność zaprosić przedstawicieli Warszawskiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich do wzięcia udziału w konferencji, podczas której zaprezentowane zostanie opracowanie „Charakterystyka i ocena funkcjonowania układu hydrograficznego, ze szczególnym uwzględnieniem systemów melioracyjnych na obszarze m.st. Warszawy wraz z wnioskami do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego”. W programie konferencji znajdą się również tematy dotyczące miejskiej specyfiki gospodarowania wodami, roli planowania i zagospodarowania przestrzennego w gospodarowaniu wodą i rozwiązywaniu problemów już na etapie planowania oraz roli wody w krajobrazie i klimacie miasta.

Konferencja jest adresowana przede wszystkim do przedstawicieli administracji publicznej zajmującej się sprawami „zarządzania” wodą w Warszawie.

Konferencja odbędzie się 15 marca 2016r. (wtorek) w Pałacu Kultury i Nauki. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji powinny przesłać swoje zgłoszenie do dnia 9 marca br. – podając w nim imię i nazwisko, nazwę instytucji oraz adres e-mail lub telefon. Zgłoszenie proszę przesłać na adres poczty elektronicznej Jolanty Pawlak, głównego specjalisty ds. polityki przestrzennej:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Osoby, które prześlą zgłoszenie uczestnictwa w konferencji, otrzymają informację zwrotną z dokładnym jej programem. Ponieważ liczba uczestników konferencji jest ograniczona proszę nie czekać z wysłaniem zgłoszenia do ostatniej chwili.

URZĄD M.ST. WARSZAWY
Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego (AM)

 

„Przestrzeń Warszawy. Tożsamość miasta a urbanistyka”

Email Drukuj PDF

Spotkanie autorskie z prof. Krzysztofem Domaradzkim, członkiem OW TUP.

„Przestrzeń Warszawy. Tożsamość miasta a urbanistyka”

Spotkanie odbędzie się 25 lutego (czwartek) 2016, o godz. 18.00, w Smolna 8 Studio – bud. „Młotek”, poziom 19., ul. Smolna 8.

Ze względu na dostępność w budynku tylko jednej windy należy przybyć wcześniej.

Spotkanie poprowadzi Radosław Gajda.

Wstęp wolny

 

Konkurs Prezydenta m.st. Warszawy dla doktorów i magistrów

Email Drukuj PDF

Rusza pierwsza edycja konkursu „Dyplomy dla Warszawy”, w którym przyznawane będą nagrody autorom najlepszych rozpraw doktorskich i prac magisterskich z zakresu wszelkich specjalności naukowych dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju Warszawy. Prace należy nadsyłać do 29 lutego br.

Więcej…
 

Rodzina na swoim. Jak wesprzeć budownictwo jednorodzinne w Polsce?

Email Drukuj PDF

21 stycznia Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego opublikowało analizę eksperta CA KJ dr. inż. Michała Domińczaka pt. Rodzina na swoim. Jak wesprzeć budownictwo jednorodzinne w Polsce?. Można ją pobrać tutaj. Celem analizy jest przedstawienie uwarunkowań prawnych, planistycznych i projektowych mających wpływ na dostęp i wykorzystanie terenów budowlanych w Polsce.  Analiza odnosi się przede wszystkim do problemu dostępności do terenów dla budownictwa jednorodzinnego, choć przedstawione zagadnienia dotyczą również zabudowy wielorodzinnej, zwłaszcza tej niskiej i realizowanej w mniejszej skali.

 

Spotkanie członków OW TUP - 16 lutego br. o godz. 16.30

Email Drukuj PDF

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

W imieniu Zarządu Oddziału Warszawskiego TUP zapraszam na otwarte zebranie Oddziału, które odbędzie się 16 lutego br, o godz.16.30 w naszym lokalu  przy ul. Lwowskiej  5. Tematem zebrania będzie dyskusja poprzedzająca ogólnopolską  Konferencję Programową  TUP, która odbędzie się 27 lutego w Warszawie. Tezy na  tę konferencję przygotowuje  Prezes, kol. Piotr Lorens; mają być gotowe lada dzień. Jak tylko je otrzymamy to niezwłocznie  je prześlemy (wraz z   informacjami dot. zgłoszeń na Konferencję  i innych spraw  organizacyjnych).

W ocenie Zarządu Oddziału, zapowiedziana na WZD w Łodzi  Konferencja Programowa może mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego Stowarzyszenia. Chcielibyśmy, żeby głos naszego warszawskiego środowiska reprezentował w miarę pełne   spektrum opinii i poglądów na ten temat. Apelujemy więc o aktywny udział w zebraniu OW TUP.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami

Bartłomiej Kolipiński

Prezes Oddziału

 


Strona 7 z 20

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie