Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział w Warszawie
Oddział Warszawa

Konkurs Prezydenta m.st. Warszawy dla doktorów i magistrów

Email Drukuj PDF

Rusza pierwsza edycja konkursu „Dyplomy dla Warszawy”, w którym przyznawane będą nagrody autorom najlepszych rozpraw doktorskich i prac magisterskich z zakresu wszelkich specjalności naukowych dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju Warszawy. Prace należy nadsyłać do 29 lutego br.

Więcej…
 

Rodzina na swoim. Jak wesprzeć budownictwo jednorodzinne w Polsce?

Email Drukuj PDF

21 stycznia Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego opublikowało analizę eksperta CA KJ dr. inż. Michała Domińczaka pt. Rodzina na swoim. Jak wesprzeć budownictwo jednorodzinne w Polsce?. Można ją pobrać tutaj. Celem analizy jest przedstawienie uwarunkowań prawnych, planistycznych i projektowych mających wpływ na dostęp i wykorzystanie terenów budowlanych w Polsce.  Analiza odnosi się przede wszystkim do problemu dostępności do terenów dla budownictwa jednorodzinnego, choć przedstawione zagadnienia dotyczą również zabudowy wielorodzinnej, zwłaszcza tej niskiej i realizowanej w mniejszej skali.

 

Spotkanie członków OW TUP - 16 lutego br. o godz. 16.30

Email Drukuj PDF

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

W imieniu Zarządu Oddziału Warszawskiego TUP zapraszam na otwarte zebranie Oddziału, które odbędzie się 16 lutego br, o godz.16.30 w naszym lokalu  przy ul. Lwowskiej  5. Tematem zebrania będzie dyskusja poprzedzająca ogólnopolską  Konferencję Programową  TUP, która odbędzie się 27 lutego w Warszawie. Tezy na  tę konferencję przygotowuje  Prezes, kol. Piotr Lorens; mają być gotowe lada dzień. Jak tylko je otrzymamy to niezwłocznie  je prześlemy (wraz z   informacjami dot. zgłoszeń na Konferencję  i innych spraw  organizacyjnych).

W ocenie Zarządu Oddziału, zapowiedziana na WZD w Łodzi  Konferencja Programowa może mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego Stowarzyszenia. Chcielibyśmy, żeby głos naszego warszawskiego środowiska reprezentował w miarę pełne   spektrum opinii i poglądów na ten temat. Apelujemy więc o aktywny udział w zebraniu OW TUP.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami

Bartłomiej Kolipiński

Prezes Oddziału

 

"Handel Miejski, Ulice Handlowe - Brakująca formuła w centrach miast. Poszukiwanie Wspólnej Wizji".

Email Drukuj PDF

"Handel Miejski, Ulice Handlowe - Brakująca formuła w centrach miast. Poszukiwanie Wspólnej Wizji".

14 stycznia 2016, godz. 14.00

Dom Kultury PROM, Saska Kępa

ul. Brukselska 23, Warszawa

Więcej…
 

Życzenia Świąteczne i zaproszenie na spotkanie

Email Drukuj PDF

 

Siła przewiercania

Email Drukuj PDF

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone prof. Jerzemu Regulskiemu. Podczas spotkania zostanie wyświetlony film dokumentalny "Siła przewiercania".
W wieczorze udział wezmą: sędzia Jerzy Stępień, prezes FRDL i współtwórca reformy samorządowej oraz twórcy filmu, Ewa Żmigrodzka i Krzysztof Zwoliński.

Zapraszamy 17 grudnia na godz. 18.00 do Biblioteki - Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178 A w Warszawie.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w wieczorze.

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej
ul. Żurawia 43,
00-680 Warszawa
tel.: 22 351 93 03; www.frdl.org.pl

 

Inwestycje w pasie drogowym w Warszawie w roku 2016”

Email Drukuj PDF

Do OW TUP wpłynęło zaproszenie do udziału w Forum Komunikacyjnym organizowanym przez  Biuro Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy oraz SITK Oddział w Warszawie w dniu 10 grudnia 2015 r.  o godz. 17,00. na temat „ Inwestycje w pasie drogowym w Warszawie w roku 2016”

Temat przedstawi: mgr inż. Jerzy Stępniak -  Dyrektor Biura Koordynacji i Remontów w Pasie Drogowym

Obrady na Forum  otworzy  Honorowy Prezes Oddziału - mgr inż. Wojciech Wojtysiak

Miejsce: Warszawski DOM Techniki NOT przy ul. Czackiego 3/5 w Warszawie, V piętro, sala C.

Wstęp wolny

 


Strona 7 z 20

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie