Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział Wrocław

Spotkanie członków TUP - 15.06.2015 r.

Email Drukuj PDF

W imieniu Zarządu Towarzystwa Urbanistów Polskich – Oddział Wrocław zapraszamy na spotkanie członków oraz sympatyków Towarzystwa.

Głównym celem spotkania jest dyskusja nad kierunkiem prac oraz rozwoju i działań naszego Oddziału w najbliższej kadencji.

Zebranie odbędzie się w CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu przy ul. Dubois 33-35a w dniu 15.06.2015 r. o godz. 16:30. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojej obecności drogą mailową ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub telefonicznie (609 841 548).

 

Konferencja "Wdrażamy i tworzymy innowacje" - podsumowanie projektu in2in

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na Konferencję "Wdrażamy i tworzymy innowacje", która jest podsumowaniem realizacji projektu in2in „Rozbudowa infrastruktury informatycznej gromadzenia, przetwarzania i analizy danych środowiskowych”.

Na konferencji zaprezentowane zostaną możliwości nowoczesnej infrastruktury informatycznej IETU, propozycje ich wykorzystania w ramach współpracy naukowej i biznesowej. Przedstawione zostaną dwa innowacyjne rozwiązania informatyczne do wspomagania zarządzania środowiskiem na poziomie lokalnym, które opracowali w IETU specjaliści ochrony środowiska oraz programiści:

  • System Zarządzania Ryzykiem Zdrowotnym (HRA2),
  • System Identyfikacji Napływu Zanieczyszczeń Powietrza (SINZaP2).
:
Koszt udziału: . bezpłatny
Liczba miejsc: ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń)
Termin rejestracji: 15 czerwca 2015 r. (formularz zgłoszeniowy)
Termin: 24 czerwca 2015 r. godz. 11:00
Miejsce: Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (Katowice, ul Kossutha 6)


Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.
 

Konferencja "Innowacyjne Rozwiązania Rewitalizacji Terenów Zdegradowanych" - zgłoszenia referatów

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do zgłaszania referatów na IX Międzynarodową Konferencję Naukową pt.: Innowacyjne Rozwiązania Rewitalizacji Terenów Zdegradowanych, która odbędzie się 6-8 października 2015 roku w Chorzowie.

Zgłoszenia referatu należy dokonać do 15 czerwca b.r.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami Konferencji oraz sposobami nadsyłania zgłoszeń.

 

Zaproszenie

Email Drukuj PDF

W imieniu TUP - Oddział Wrocław oraz Zarządu Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki zapraszamy na Interaktywne opowieści o architekturze dr Darii Rzepieli. Spotkanie oraz projekcja animacji odbędzie się we wtorek 9 czerwca b.r. o godzinie 15:00 Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Zapraszamy także na wykład p. Elżbiety Gajewskiej-Prorok pt.: Habent sua fata... witraże z kolekcji w Grodźcu. Spotkanie naukowe odbędzie się w czwartek 11 czerwca b.r. o godzinie 16:00 w sali 116 Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy!

 

Czytanie miasta: poszukiwani liderzy zespołów badawczych

Email Drukuj PDF

Jak poszukiwać znaków, symboli i artefaktów w przestrzeni ulic małych i większych miejscowości?

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, zachęcamy młodszych członków i sympatyków TUP oddział Wrocław do wzięcia udziału w rekrutacji na liderów zespołów badawczych, w ramach projektu "Czytanie miasta".

"Projekt jest wyrazem zaangażowania akademii w Europejską Stolicę Kultury 2016, daje  możliwość skanalizowania twórczej energii studentów tak polskich, jak i międzynarodowych w badaniach terenowych. Wiedza pozyskana w ich wyników stanowić będzie dobro wspólne, które stając się podstawą działań artystycznych i animacyjnych pozwoli na zaangażowanie mieszkańców małych miast Dolnego Śląska w obchody naszego wspólnego święta. Wyniki badań oraz wyróżnione projekty zaprezentowane zostaną na forum międzynarodowym podczas kolejnej konferencji sieci Uniwersytetów Europejskich Stolic Kultury, która przyjęła zaproszenie, by w 2016 roku gościć w Polsce."

 

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z szczegółami projektu.


 


Strona 5 z 11

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie