Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział we Wrocławiu
Oddział Wrocław

Międzynarodowe warsztaty partycypcyjne

Email Drukuj PDF

Witajcie.

Nasz oddział bierze udział w międzynarodowym projekcie Be:in, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu Erasmus+.

W projekt zaangażowane są następujące miasta: Billere (Francja), Silvi (Włochy), Gulbene (Litwa), Saillans (Francja), Timisoara (Rumunia), Istiea (Grecja) oraz TUP – Oddział Wrocław.

Celem projektu jest międzynarodowa wymiana doświadczeń dotyczących szeroko rozumianej partycypacji społecznej i uczenie się od siebie.

W ramach projektu przewidziane są między innymi cztery wyjazdy na pięciodniowe warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać przykłady zastosowanych w danej gminie metod partycypacji społecznej, które przyczyniły się do rozwiązania konkretnych problemów oraz niesamowite miejsca i ciekawych ludzi.

Każdy z warsztatów ma starannie opracowany program, który musi uzyskać akceptację partnerów. W Billere odbyło się pierwsze spotkanie partnerów, wróciłam pełna energii i chęci do działania, ponieważ w projekt zaangażowani są niesamowici ludzie. Zwieńczeniem projektu ma być katalog dobrych praktyk partycypacyjnych.

W związku z zaangażowaniem naszego oddziału TUP szukamy chętnych osób, które chciałyby wziąć udział w projekcie. W ramach projektu pokrywane są koszty dotyczące przejazdów/przelotów, noclegów oraz pobytu. Na każdy wyjazd wysyłamy przynajmniej dwie osoby, więc nie musicie się obawiać, że będziecie podróżować samotnie.

Pierwsza wizyta już 23 stycznia 2017 r. w Silvi.

W połowie grudnia planowane jest spotkanie dla osób, które zgłoszą chęć uczestnictwa w Be:in. A jeśli już teraz ktoś ma pytania odnośnie projektu, bądź chciałby zgłosić się – proszę o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Pierwszeństwo mają osoby z naszego oddziału, jeżeli ktoś z innego oddziału bądź spoza TUP przekona nas, że udział w projekcie pomoże w jego pracy, zapraszamy.

 

Seminarium: „Smart governance” w zarządzaniu lokalnym i regionalnym – praktyka czy mit?

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na Seminarium: „Smart governance” w zarządzaniu lokalnym i regionalnym – praktyka czy mit? organizowane przez Polish Governance Institute oraz Fundację Konrada Adenauera w Polsce.

Towarzystwo Urbanistów Polskich O. Wrocław objęło Seminarium swoim Patronatem.

Termin: 17 listopada 2016 r. godz. 12:00

Miejsce: Biuro Łącznikowe Wolnego Kraju Saksonii, Pasaż Pod Błękitnym Słońcem, Rynek 7


Serdecznie zapraszamy do udziału w`Seminarium.
 

Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Wrocław: wizerunek miasta 2017”

Email Drukuj PDF

Katedra Urbanistyki i Procesów Osadniczych na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej serdecznie zaprasza do udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Wrocław: wizerunek miasta 2017”.

Celem konferencji jest przegląd i synteza wiedzy na temat wizerunku miasta (w szczególności miasta Wrocławia) w okresie intensywnych przemian cywilizacyjnych, przestrzennych i społecznych, wypracowanej w ostatnich latach przez różne dyscypliny naukowe.

Koszt udziału: 200/100 zł

Termin zgłaszania tytułów i abstraktów referatów: 18 listopada 2016 r. (formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: lukasz.damurski(at)pwr.edu.pl.

Termin: 7 lutego 2017 r.

Miejsce: Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, ul. B. Prusa 53/55, 50-377 Wrocław


Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.
 

IV / VII Międzynarodowa Konferencja ARCHITEKTURA BEZ GRANIC

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na IV / VII Międzynarodową Konferencję ARCHITEKTURA BEZ GRANIC – MIASTO – STOLICA KULTURY. WYZWANIA I EFEKTY organizowaną przez Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, pod patronatem honorowym wrocławskiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Termin: 18-19 listopada 2016 r.

Miejsce: Wrocław


Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.
 

Transgraniczny Kongres Rowerowy „Dobre praktyki rozwoju ruchu rowerowego”

Email Drukuj PDF

Marszałek Województwa Dolnośląskiego wraz z Instytutem Rozwoju Terytorialnego, we współpracy z Konsulem Generalnym Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, mają przyjemność zaprosić na Transgraniczny Kongres Rowerowy „Dobre praktyki rozwoju ruchu rowerowego”, który odbędzie się 20 października 2016 r. o godz. 10.00 na Stadionie Wrocław (al. Śląska 1, Wrocław).

Celem Kongresu jest promowanie działań na rzecz ochrony klimatu poprzez popularyzację transportu niskoemisyjnego. Kongres, jako platforma wymiany europejskich doświadczeń, jest elementem wdrażania Dolnośląskiej Polityki Rowerowej.

Zapraszamy do uczestnictwa w kongresie i rejestrację do 30 września 2016 r. na stronie internetowej www.kongresrowerowy.irt.wroc.pl (ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń).

PROGRAM KONGRESU

 


Strona 3 z 11

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie