Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Calendarium
Calendarium Print Email help
Previous month Previous day Next day Next month
See by year See by month See by week See Today Search Jump to month
Territorial development challenges – visions of Europe & Poland Download as iCal file
From Thursday, 22 November 2012 -  08:00
To Friday, 23 November 2012 - 17:00
Hits : 2440

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ma przyjemność zaprosić do udziału w konferencji pt. Territorial development challenges – visions of Europe & Poland,  która będzie okazją do dyskusji nad wyzwaniami rozwojowymi w Europie i Polsce. Odbędzie się ona w dniach 22'23 listopada 2012r. w Warszawie, w salikinowej MRR, przy ulicy Wspólnej 2/4.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną scenariusze rozwoju terytorialnego Europy, w tym wizja rozwoju Polski przedstawionawKoncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030. Wyzwania przed jakimi stoipolska przestrzeń są podobne do tych, z którymi zmagają się inne kraje europejskie. Dlatego dyskusja toczyć się będzie również wokół spójności terytorialnej Europy oraz sposobu uwzględniania wymiaru terytorialnego w polityce spójności, który ma służyć realizacji AgendyTerytorialnej dla UE 2020 i Strategii Europa 2020.

Głównym celem konferencji jest zainicjowanie wymiany poglądów i opinii na temat wyzwań stojących przed terytorium Europy w długookresowej i globalnej perspektywie. Tworzenie wizji rozwoju ma charakter strategiczny, który wskazuje kierunek dla debaty politycznej na temat rozwoju terytorialnego.

Dyskusja będzie koncentrowała się na możliwych scenariuszach dla Europy i relacjach Europy Środkowej iWschodniej z obszarami jej rdzenia. Wyrażamy nadzieję, że spotkanie to zapoczątkuje żywą debatę na temat przyszłości kontynentu oraz wizji jego przestrzennego i społeczno-gospodarczego rozwoju, w tym roli Polski.

Spotkanie będzie okazją dowymiany dobrych praktykw prowadzeniu polityki rozwoju, które mogą przyczynić  się do kształtowania obrazu Europy, w której chcielibyśmy żyć.

Agenda konferencji [pdf]

Location : sala kinowa Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, ul. Wspólna 2/4, Warszawa
Contact : Wiktoria Palion ( This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , +48 22 461 35 05

Back

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie