Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Calendarium
Calendarium Print Email help
Previous month Previous day Next day Next month
See by year See by month See by week See Today Search Jump to month
DiverCITY - miasto dla wszystkich Download as iCal file
Wednesday, 10 September 2014, 08:00
Hits : 370

Minister Infrastruktury i Rozwoju w Polsce, Minister Samorządu Terytorialnego i Modernizacji w Norwegii oraz Prezydent Miasta Wrocławia
zapraszają na konferencję

DiverCity - miasto dla wszystkich

która odbędzie się w dniach 10-12 września 2014 we Wrocławiu
Uczestnictwo w tej bezpłatnej konferencji należy zgłosić do dnia 14 sierpnia 2014.
Rejestracja na stronie www.eog,gov.pl
Kod do rejestracji: DV3R3874

Celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie polityki i ładu przestrzennego miast, a także zacieśnienie współpracy pomiędzy przedstawicielami samorządów lokalnych w Polsce, Norwegii i Islandii.
Tematyka konferencji opiera się na potrzebie tworzenia miasta jako miejsca różnorodnego, które w procesie planowania i rozwoju bierze pod uwagę szeroki wachlarz potrzeb i możliwości swoich mieszkańców. Dlatego też podczas dwóch paneli dyskusyjnych szczególny nacisk zostanie położony na podkreślenie znaczenia tzw. Mikrozmian - niewielkich zmian bezpośrednio wpływających na poprawę jakości życia mieszkańców oraz partycypacji społecznej, zaangażowania obywateli w proces współrządzenia i biorących współodpowiedzialność za swoje miasto i przestrzeń publiczną.
Konferencja będzie okazją do zapoznania się z globalnymi trendami w zakresie zmian w przestrzeni miejskiej, między innymi dzięki wystąpieniom ekspertów międzynarodowych: Pani Margaret Wilkinson z Wielkiej Brytanii oraz Pana Taralda Lundevalla z Norwegii.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli samorządów, architektów, urbanistów, osób zajmujących się planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, transformacją miast, przedstawicieli  organizacji pozarządowych oraz działaczy miejskich.

Back

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie