Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Calendarium
Calendarium Print Email help
Previous month Previous day Next day Next month
See by year See by month See by week See Today Search Jump to month
Mieszkać w mieście. Problemy i wyzwania dla kształtowania współczesnej polityki mieszkaniowej Download as iCal file
From Thursday, 23 June 2016 -  08:00
To Friday, 24 June 2016 - 20:00
Hits : 1196

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w konferencji „Mieszkać w Mieście. Problemy i wyzwania dla kształtowania współczesnej polityki mieszkaniowej”,  która odbędzie się w Gdyni w dniach 23-24.06.2016 r. Konferencja ta jest współorganizowana  przez Miasto Gdynię, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk oraz Politechnikę Gdańską we współpracy z International Society of City and Regional Planners (ISOCARP).

Temat konferencji wiąże się z zagadnieniem mieszkalnictwa śródmiejskiego – a wiec szczególnego typu struktur mieszkaniowych, obec nie chętnie realizowanych na terenach rewitalizowanych w obszarach śródmiejskich. Struktury  te stanowią współcześnie przedmiot wielu badań i studiów. Z uwagi na ich sektorowość trudno jest jednak o wnioski o charakterze generalnym, pozwalające zarówno na określenie kierunków dalszych badań jak i rekomendacji dotyczącej kształtowania polityk mieszkaniowych  – zarówno na szczeblu krajowym jak i miejskim.

Celem konferencji jest więc zainicjowanie interdyscyplinarnej dyskusji na temat modelu kształtowania śródmiejskich struktur mieszkaniowych , a także wypracowanie wniosków dotyczących kierunków dalszych badań w tym zakresie. Wnioski z konferencji pozwolą także na uszczegółowienie dyskusji nad kierunkami wdrażania karty „Powrotu do Centrum”, wypracowanej w trakcie V Kongresu Urbanistyki Polskiej obradującego w Łodzi we wrześniu 2015r.

Obradom konferencji towarzyszyć będzie I edycja Gdyńskiej Szkoły Urbanistyki, współorganizowanej przez AESOP  – Association of European Schools of Planning  – a także wystawa „City Visions” obrazująca wizje przekształceń wybranych miast w XX wieku.


Sesje będą miały formę DEBAT, aby uczestnicy mogli swobodnie przedyskutować różne aspekty głównego tematu konferencji.

Referat wprowadzający do panelu dotyczącego Modelu społecznego mieszkalnictwa wygłosi oraz debatę poprowadzi dr Jacek Pluta (Uniwersytet Wrocławski), wpółautor Wrocławskiej Diagnozy Społecznej.

Referat wprowadzający do panelu dotyczącego Modelu przestrzennego mieszkalnictwa wygłosi oraz debatę poprwadzi arch. Zbigniew Maćków, kurator Europejskiej Stolicy Kultury 2016 ds. Architektury, Prezes Dolnosląskiej Okręgowej Izby Architektów koordynujący projekt WUWA 2 we Wrocławiu.


Konferencję otworzy Prezydent ISOCARP-u, prof. Ric Stephens referatem "Mieszkalnictwo we współczesnych politykach rozwoju miast" oraz Wiceprezydent tejże organizacji Dr Shipra Narang Suri referatem "Mieszkalnictwo jako element globalnego dyskursu nt. rozwoju miast – w kontekście działań UN HABITAT".


Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji. Z racji ograniczonej liczby dostępnych miejsc organizatorzy zastrzegają sobie prawo do potwierdzenia uczestnictwa zarejes trowanych gości. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

 

Formularz rejestracyjny | wstępny program | zaproszenie

Location : Gdynia

Back

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie