Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Calendarium
Calendarium Print Email help
Previous month Previous day Next day Next month
See by year See by month See by week See Today Search Jump to month
DECENTRALIZACJA – DWADZIEŚCIA LAT SAMORZĄDNOŚCI W POLSCE: MODEL TRANSFORMACJI? Download as iCal file
From Thursday, 25 November 2010 -  08:00
To Friday, 26 November 2010 - 17:00
Hits : 360

Ogłoszenie o konferencji przez Warszawskie Biuro ONZ-HABITAT

Konferencja zostanie rozłożona na dwa dni. Pierwszego dnia uczestnicy zostaną zaproszeni do dyskusji na temat polskich doświadczeń związanych z decentralizacją i reformą samorządową. Dyskusja skoncentruje się, zarówno na sukcesach, jak i niepowodzeniach w polskich doświadczeniach, ze szczególnym odniesieniem do tematu: co polskie doświadczenie ma do zaoferowania dla krajów przechodzących przez proces transformacji?.

Drugi dzień spotkania składał się będzie z dyskusji nad możliwością stworzenia sieci wspierającej decentralizacje w krajach centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej Europy. Idea sieci polega na stworzeniu zaplecza, które wspierałoby ONZ-owskie "Międzynarodowe wytyczne dotyczące decentralizacji i wzmocnienia władz lokalnych" oraz "Międzynarodowe wytyczne dotyczące dostępu do podstawowych usług".

Podczas dyskusji zostanie poruszona kwestia instrumentów samooceny, służących do monitorowania postępów i inicjatyw dla wspomagających krajów, które są, lub będą w przyszłości szukały wsparcia w swoich dążeniach ku decentralizacji państwa.

Uczestnikami konferencji powinni być: przedstawiciele władz centralnych. samorządów terytorialnych, środowisk eksperckich oraz organizacji pozarządowych.

Konferencja prowadzona będzie w języku angielskim, z tłumaczeniem na język polski, pierwszego dnia konferencji.

Contact : This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Biuro Konferencji: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Plac Inwalidów 10 01-552 Warszawa tel .22/ 322-84-00

Back

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie