Warsztat Urbanistyki to seminaria organizowane przez Zarząd Główny TUP, dla studentów kierunków, tj.: architektura, gospodarka przestrzenna, geografia, socjologia, ochrona środowiska, architektura krajobrazu, wzornictwo i innych zainteresowanych. Dzięki spotkaniom z ekspertami…
W dniu 26 października 2022 r. Miasto Poznań ogłosiło konkurs na koncepcję urbanistyczną zagospodarowania stadionu im. Edmunda Szyca i terenów przyległych w Poznaniu. W konkursie mogą wziąć udział urbaniści, architekci…
W imieniu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej serdecznie zapraszamy do udziału w BEZPŁATNYCH SZKOLENIACH w ramach projektu pn. AKADEMIA DOSTĘPNOŚCI, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem głównym projektu to podniesienie wiedzy w zakresie dostępności przestrzeni i budynków dla osób z niepełnosprawnościami, w tym projektowania uniwersalnego.
Grupa docelowa:
Uczestnicy procesów planowania przestrzennego i procesu inwestycyjno-budowlanego, posiadających dyplom ukończenia studiów II stopnia, m.in.:
– architekci, w tym architekci wnętrz i krajobrazu,
– inżynierowie budownictwa,
– urbaniści,
– pracownicy administracji publicznej zajmujący się procesem inwestycyjno-budowlanym lub planowaniem przestrzennym i zagospodarowaniem przestrzennym.
Realizacja i tematyka szkoleniowa:
Moduł I
Zdalnie, w czasie rzeczywistym, 8 godzin dydaktycznych (2 spotkania po 4 godz.) prowadzone w parach trenerskich.
Minimalna tematyka: Projektowanie uniwersalne i dostępność przestrzeni i budynków dla osób
ze szczególnymi potrzebami w tym osób z niepełnosprawnościami.
W roku 2022 Towarzystwo Urbanistów Polskich organizuje XVI Konkurs na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce.
W wyniku kwalifikacji Zarząd Główny Towarzystwa Urbanistów Polskich zakwalifikował do drugiego etapu konkursu i nominował do nagród 69 przestrzeni publicznych z całej Polski:
Jarocin – Rewaloryzację Parku Radolińskich w Jarocinie wraz z zielonym amfiteatrem
Poznań – Projekt tworzenia lokalnych skwerów sąsiedzkich “Zasadzka na fyrtle”
World Urban Forum (WUF11), jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych urbanistyce, odbędzie się już za kilka dni, tym razem w Polsce. Udział w wydarzeniu potwierdziło już 20 tysięcy uczestników z ponad 170 krajów. Głównym patronem i organizatorem wydarzenia jest UN-Habitat, czyli Program Narodów Zjednoczonych do spraw Osiedli Ludzkich.
Instytut Architektury i Urbanistyki WBAiIŚ PŁ we współpracy z Towarzystwem Urbanistów Polskich jest organizatorem panelu poświęconego odporności miast na zmiany klimatyczne.
Instytut ADN spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. wraz z Fundacją TUS oraz Towarzystwem Urbanistów Polskich ma przyjemność zaprosić na ogólnopolską konferencję dotyczącą projektu pn. ,,Akademia Dostępności". Celem projektu jest: Nabycie kompetencji w zakresie dostępności…
Możliwość komentowania Konferencja – Akademia Dostępności została wyłączona
27 listopada 2021 r. w formie hybrydowej: zdalnie oraz stacjonarnie w Gliwicach przy ul. Akademickiej 7 na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału Śląskiego Towarzystwa Urbanistów Polskich. Podczas zebrania wybrano nowy Zarząd oraz Komisję Rewizyjną na kadencję 2021 – 2024.