E-konferencja: Akustyka w architekturze. II edycja.

Komfort użytkowania przestrzeni w znacznym stopniu zależy od dobrostanu akustycznego. Jak zatem projektować, by akustyka szła w parze z architekturą? Jakim wyzwaniom w tym obszarze architekci stawiają czoła? W trakcie naszej konferencji skupimy się na teoretycznych i praktycznych aspektach projektowania dla słuchu. Poznamy zarówno teoretyczne podstawy akustyki, jak i praktyczne rozwiązania służące do realizacji budynków, wnętrz i przestrzeni, które dbają o uszy odbiorców.

To już 16 e-konferencja z cyklu Idee i technologie w architekturze. Widzimy się 24 listopada 2022 o godz. 9:00. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się.

𝗭𝗮𝗽𝗶𝘀𝘇 𝘀𝗶𝗲̨ na konferencję: TUTAJ

PROGRAM:

9:00 – 9:30 Ochrona Akustyczna w lekkich przegrodach, o konstrukcji drewnianej i stalowej. Mgr inż. Jarosław Kijak, Key Account Manager; Koordynator ds. budownictwa szkieletowego JHE fermacell.

9:30 – 10:10 Projektowanie akustyki i technologii wielofunkcyjnych obiektów widowiskowych. Dr inż. Piotr Z. Kozłowski, wykładowca Katedry Akustyki, Multimediów i Przetwarzani Sygnałów Politechniki Wrocławskiej. Założyciel i główny projektant w PAK Pracownia Akustyczna Kozłowski.

10:10 – 10:40 Komfort akustyczny we wnętrzach publicznych – możliwości filcu Muracoustic. Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec Sp. z o.o, hotelarz, międzynarodowy doradca inwestycyjny w branży wnętrzarskiej.

10:40 – 10:50 – Przerwa

10:50 – 11:30 Akustyka wnętrz w obiektach służby zdrowia – aktualne wymagania oraz wpływ na pacjentów i personel. Monika Sadłowska, członek Stowarzyszenia „Komfort Ciszy”.

11:30 – 12:00 Aparatura pomiarowa do akustyki budowlanej. Karol Sałagan, Svantek.

12:00 – 12:40 Jak zapewnić komfort akustyczny w budynku mieszkalnym. Henryk Kwapisz, ekspert Stowarzyszenia „Komfort Ciszy” i jego wieloletni prezes.

12:40 Zakończenie e-konferencji.

Po każdym wykładzie przewidziany jest czas na pytania i odpowiedzi.

ORGANIZATOR

Grupa Sztuka Architektury

PARTNERZY

Svantek, Farmacell, Muraspec

PATRONI MEDIALNI

Towarzystwo Urbanistów Polskich, kb.pl, Nowy Magazyn, oknonet.pl, magazif.com, wnętrzadomów.pl, budnet.pl, budowa.org, budownictwo.org, nieruchomosci.biz,

Kontakt prasowy/Patronat Medialny

Paulina Kostrzewa
 Grupa Sztuka Architektury
 mail: paulina.kostrzewa@sztuka-architektury.pl   
 mob. 511 107 857