Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Budowanie w pięknym krajobrazie – trzecia publikacja

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z publikacją pokonferencyjną „Budowanie w pięknym Krajobrazie IV, pt. „Typowa architektura Karkonoszy i Gór Izerskich”. Konferencja została zorganizowana w czerwcu 2010 r w Pałacu Wojanów [materiały konferencyjne; Budowanie w pięknym krajobrazie 3; Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej; Wrocław 2012].

 

Publikacja ta została podzielona na dwie części: pierwsza dotyczy typowości architektury regionalnej na przykładzie Karkonoszy i Gór Izerskich, druga – wątków regionalizmu w architekturze oraz sposobów ich zachowania, jak również inspiracji dla nowych obiektów. W publikacji podjęto  próbę określenia, jak można określić regionalizm w architekturze, gdy wpływ na jej kształt miała wielokulturowość regionu.Konferencja odbyła się w ramach przygotowań do IV Kongresu Urbanistyki Polskiej „Poznań– IX’12, Odpowiedzialni za miasto".

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie