Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Poznań Branch > Aktualności > KONFERENCJA XII DZIEŃ URBANISTY "PRZESTRZEŃ W LEPSZYM KLIMACIE"

KONFERENCJA XII DZIEŃ URBANISTY "PRZESTRZEŃ W LEPSZYM KLIMACIE"

E-mail Print PDF
There are no translations available.

 


Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz ze Stowarzyszeniem Metropolia Poznań oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi serdecznie zapraszają na kolejną, XII edycję ogólnopolskiej konferencji "Dzień Urbanisty". Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi "Przestrzeń w lepszym klimacie". Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy i dobrych praktyk z dziedziny urbanistyki oraz planowania przestrzennego. Miło jest nam zakomunikować, że w tym roku konferencja ponownie będzie miała poszerzony dwudniowy wymiar, a każdy dzień będzie miał odrębną tematykę.

Zgodnie z tytułem konferencji "Przestrzeń w lepszym klimacie", poruszane zagadnienia będą koncentrować się na związkach urbanistyki i planowania przestrzennego z działaniami na rzecz adaptacji do zmian klimatu oraz przeciwdziałania ich przyczynom. Konferencja została podzielona tematycznie na dwa dni, których wiodącymi motywami będą "POWIETRZE" i "WODA".

W pierwszym dniu dominować będą kwestie czystego powietrza i zwalczania smogu, prezentowane w kontekście rozwiązań systemowych o wymiarze krajowym i metropolitalnym (program "Czyste powietrze", projekt Edukacyjna Sieć Antysmogowa). Przedstawione zostaną także przykłady innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w skali lokalnej (modelowanie przewietrzania miasta, domy pasywne, infrastruktura elektromobilności i antysmogowa). Wprowadzeniem będzie wystąpienie Marcina Popkiewicza - fizyka, dziennikarza, a także autora bloga ziemianarozdrozu.pl.

Drugi dzień wydarzenia upłynie pod znakiem planowania właściwej gospodarki wodnej i zarządzania retencją wód opadowych. W ramach wystąpień spotkają się różne punkty widzenia na tę problematykę: samorządowy, naukowy, branżowy oraz organizacji pozarządowych. Ten dzień również zakończy się dyskusją. Mamy  nadzieję,  że  kolejne  spotkanie  w ramach  "Dnia Urbanisty", będzie ponownie stanowiło znakomitą przestrzeń do wymiany myśli.

 

Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 lutego 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jako jedna z imprez towarzyszących targom "Budma 2019". Tegoroczna edycja odbędzie się podobnie jak w roku poprzednim w Pawilonie 15, Sala 1D.

 

SZCZEGÓŁY I PROGRAM WYDARZENIA ORAZ WARUNKI REJESTRACJI NA STRONIE

WWW.TUP.POZNAN.PL

 

Konferencja została objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka.

Partnerami przedsięwzięcia są firmy Aquanet, Ecol-Unicon, Inea oraz Veolia Energia Poznań. Natomiast patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale branżowe Urbanistyka.Info oraz Urbnews.pl, a także WTK i epoznan.pl.

Jednocześnie w imieniu Targów Budma serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 28 edycji tego wydarzenia. Szczegóły dostępne na stronie www.budma.pl

 

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie