Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Cykl spotkań związanych z nowym studium Warszawy

Email Drukuj PDF

Otrzymaliśmy informacje od Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy, iż rusza cykl spotkań, podczas których przedstawione zostaną informacje na temat Warszawy, zebraną podczas prac na nowym studium uwarunkowań i kierunków rozwoju przestrzennego. Studium to konstytucja przestrzenna miasta. W jej tworzenie są zaangażowani mieszkańcy, którzy złożyli niemalże 25 000 wniosków. Po tym etapie BAiPP prowadziło prace analityczne, aby teraz przedstawić ich wyniki.

Spotkania nie będą polegały na suchym przedstawieniu danych. Obraz, który wyłania się z analiz, jest bardzo ciekawy i dużo mówi o nas, warszawiakach. Jakie stawiamy pytania o przyszłość? Jak chcemy kształtować przestrzeń Warszawy, by była dobrym miejscem do życia za 10, 20 czy 30 lat?

Każdemu spotkaniu będzie towarzyszyła publikacja raportu, który zbiera najciekawsze fakty i opisuje związane z nimi wyzwania na przyszłość. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie mieszkańcom miasta. Kolejne będą dotyczyć środowiska, krajobrazu i sposobu naszego funkcjonowania w mieście.

Pierwsze spotkanie pt. "Ilu nas jest, a ilu nas będzie?" odbędzie się już 3 marca o godz. 18.00!

Następne spotkania:

"W jakim środowisku żyjemy?" - 24 marca godz. 18.00

"Jaki krajobraz nas otacza?" - 21 kwietnia godz. 18.00

"Czy żyjemy lokalnie?" - 19 maja godz. 18.00

Cykl spotkań zostanie podsumowany na wystawie w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Jej otwarcie planowane jest na 2 czerwca tego roku.

Więcej informacji: www.architektura.um.warszawa.pl

Spotkania odbywać się będą na platformie ZOOM. Każde z nich będzie również transmitowane na żywo na platformę Youtube.

Link do pierwszej dyskusji (3 marca o godz. 18.00):  https://us02web.zoom.us/j/87456861551

Uczestnictwo w dyskusji jest dobrowolne i równoważne ze zgodną na nieodpłatne utrwalanie i rozpowszechnianie swojego wizerunku poprzez umieszczenie na stronach internetowych m.st. Warszawy oraz na kanale Youtube.

W przypadku chęci uczestnictwa w dyskusji na platformie ZOOM, należy przesłać informację na maila:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Równocześnie spotkanie będzie transmitowane online na platformie YouTube.

Link do pierwszego spotkania: https://youtu.be/CDfiluJWJTo

Będzie tu aktywny czat z możliwością zadawania pytań i komentowania bez konieczności upubliczniania swojego wizerunku.

Po spotkaniach będzie możliwość podzielenia się uwagami na temat prezentowanego materiału, wysyłając maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Serdecznie zapraszam do udziału!

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie