Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności > Śląski głos w dyskusji nad przyszłością TUP

Śląski głos w dyskusji nad przyszłością TUP

Email Drukuj PDF

W piątek 14 stycznia 2011 roku odbyło się otwarte Zebranie Zarządu Oddziału Katowickiego TUP poświęcone partycypacji społecznej w kształtowaniu przestrzeni i dyskusji nad przyszłością Towarzystwa. Tematy były na tyle nośne, że oprócz Zarządu w komplecie (tym razem śnieg i korki nie uniemożliwiły dojazdu z Bielska i Rybnika) na spotkanie przyszło kilka osób także spoza TUP. Zebranie trwało 2,5 godziny dłużej niż planowano, musiało się skończyć ostentacyjnym „uzbrojeniem” alarmu. Temat partycypacji społecznej w procesie planowania zdecydowano intensywniej i głębiej kontynuować w pracach Oddziału. To samo oczywiście dotyczy kwestii przyszłości TUP, ale w tej kwestii bieżące odnotowywanie stanowisk wydaje się jednym z podstawowych celów naszej witryny.

Uczestnicy zebrania najpierw zapoznali się z rozpowszechnianą przez Zarząd Główny TUP ►►►prezentacją opracowaną przez wiceprezesa TUP kol. Piotra Lorensa. Wzbudziła ona żywe zainteresowanie, ale w dyskusji podkreślano fragmentaryczność zaproponowanego podejścia. Podsumowanie dyskusji zostało opracowane przez wyłoniony ad hoc zespół pod kierunkiem wiceprezesa Oddziału kol. Krzysztofa Kafki i zostało opublikowane – jako głos w debacie zainicjowanej przez Zarząd Główny.

►►►Nasz TUP - podsumowanie katowickiej dyskusji o przyszłości Towarzystwa

►►►czytaj też: wstępne refleksje Prezesa Oddziału - kol. Maciej Borsa

►►►czytaj też: Kulturotwórcza rola TUP - artykuł Andrzeja Kalinowskiego

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie