Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Konferencje > "Nowa" siedziba TUP w Katowicach

"Nowa" siedziba TUP w Katowicach

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Po niemal półrocznych pracach remontowych siedziba Oddziału Katowickiego TUP przywracana jest do życia. "Odzyskano" mały pokój biurowy, gdzie wcześniej znajdowało się archiwum. Mroczne "kazamaty", stanowiące zaplecze dużej sali, której już TUP od lat nie wynajmował, przebudowano w jednoprzestrzenne wnętrze konferencyjne, przede wszystkim na potrzeby szkoleń Akademii GIS. Ale wyposażenie sali pozwala na jednoczesną organizację dość obszernych wystaw. System "zawiesi" dla plansz ekspozycyjnych zastosowano podobny jak w sąsiedniej siedzibie SARP i "archibarze" - co pozwala na współdziałanie całego kompleksu pomieszczeń przy organizacji większych imprez. Przebudowano też węzeł sanitarny. 11 maja 2012 roku nastąpił "chrzest" nowej siedziby TUP - pierwsze seminarium na większą liczbę osób, z wykorzystaniem niemal wszystkich przewidzianych udogodnień: zaciemnienia, projektora, bufetu. Trochę było ciasno... W układzie konferencyjnym sala ma pojemność 24 osób i właśnie tyle osób przyszło. Wprawdzie unosił się jeszcze zapach farby, a gips okazał się "wszędobylski", ale wszystko w zasadzie zadziałało. Oczywiście pojawiło się kilka pomysłów na korekty i usprawnienia. Oficjalne otwarcie odnowionej siedziby - na Walnym Zebraniu Oddziału Katowickiego w dniu 19 maja 2012. Tym razem w ustawieniu audytoryjnym - sala powinna pomieścić wówczas ponad 40 osób. A wraz z sąsiednim pomieszczeniem biurowym, otwartym na główną salę - niemal cały skład osobowy Oddziału.

Na zdjęciach: u góry - sala główna w układzie konferencyjnym, u dołu - sala główna w układzie audytoryjnym. Ekran stanowi jednocześnie roletę do zaciemnienia sali.

O zakresie prac remontowych >>>

O pierwszym seminarium w nowej siedzibie >>>

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie