Towarzystwo Urbanistów Polskich

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Wydarzenia > Konkursy
Konkursy

Konkurs na NAJLEPSZĄ PRZESTRZEŃ PUBLICZNĄ Województwa Śląskiego 2017

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Już po raz 18 Urząd Marszałkowski w Katowicach organizuje konkurs na NAJLEPSZĄ PRZESTRZEŃ PUBLICZNĄ Województwa Śląskiego. Zwycięskie prace będą (jak co roku) brały udział w konkursie ogólnopolskim, organizowanym przez Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Obok rozstrzygnięć Kapituły Konkursu organizatorzy z Urzędu Marszałkowskiego zachęcają internautów do głosowania na wybrane przez siebie przestrzenie.

Zachęcamy do czynnego udziału.

 

 

Finał konkursu 2010 na najlepszy dyplom na Śląsku

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W sobotę 4 grudnia 2010 roku o godzinie 12:00 w katowickim „archibarze” przy ul. Dyrekcyjnej 9 odbędzie się finał konkursu Oddziału TUP na najlepsze prace dyplomowe i kursowe z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju. To już tradycja – konkurs zainicjowano w roku 1988. Jak zwykle, tak i w tym roku konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Udział biorą w nim po raz pierwszy studenci trzech śląskich uczelni, z którymi TUP zawarł stosowne porozumienia. Po finale odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Oddziału Katowickiego TUP.

►►►pobierz program finału konkursu

►►►czytaj więcej o nowej formule konkursu

►►►czytaj więcej o patronacie Marszałka

►►►pobierz nowy regulamin konkursu

►►►pobierz stary regulamin konkursu (duży plik)

►►►czytaj o konkursie na Politechnice Śląskiej

►►►czytaj o konkursie w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

►►►czytaj o konkursie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

►►►czytaj o konkursie na Uniwersytecie Śląskim

►►►pobierz instrukcję dla uczestników

►►►pobierz mapę dojazdu

►►►czytaj o Walnym Zebraniu Oddziału

►►►sprawdź kalendarium wydarzeń

 

Najlepsze dyplomy na UEK Katowice 2010

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W środę 1 grudnia 2010 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (dawniej: Akademia Ekonomiczna) rozstrzygnięto, odbywający się po raz pierwszy, etap uczelniany Konkursu na prace dyplomowe i kursowe z zakresu urbanistyki, rozwoju miast i gospodarki przestrzennej.

Read more...
 

Konkurs dyplomów na Uniwersytecie Śląskim (2010)

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Zawarto porozumienie z Instytutem Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w sprawie współpracy przy organizacji Konkursu o Nagrodę Katowickiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich za prace dyplomowe i kursowe z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju. Z ramienia TUP porozumienie podpisał prezes Oddziału kol. Maciej Borsa a z ramienia Uniwersytetu prof. dr. hab. Wojciech Świątkiewicz. Celem jest propagowania problematyki miejskiej oraz zagadnień gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju wśród studentów i dyplomantów największej uczelni humanistycznej regionu. Na razie ustalono, że w konkursie wezmą udział prace dyplomowe z socjologii miasta i przestrzeni. Przewiduje się stopniowe rozszerzanie konkursu na inne specjalności i kierunki studiów. Pierwsze dyplomy wezmą udział w konkursie w 2011 roku.

►►►pobierz aktualny regulamin konkursu TUP

►►►pobierz tekst porozumienia TUP-Instytut Socjologii UŚ

 

Marszałek patronem konkursu dyplomów 2010

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski objął honorowy patronat nad tegorocznym Konkursem prac dyplomowych i kursowych z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju, organizowanym przez nasz Oddział.

W liście skierowanym do Prezesa Oddziału pisze on: „Organizatorom wydarzenia składam wyrazy uznania za konsekwencję w nagradzaniu wybitnie uzdolnionej młodzieży. Na podkreślenie zasługuje fakt, że młodzi ludzie z województwa śląskiego mają szansę zostać zauważeni, docenieni i nagrodzeni za ambicję oraz rozwój swoich talentów i umiejętności. Z całą pewnością tak wyjątkowe wyróżnienia zmotywują wszystkich nagrodzonych do dalszej pracy, a dla rówieśników będą mobilizacją do podobnego wysiłku.

Read more...
 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 3

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie