Towarzystwo Urbanistów Polskich

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Wydarzenia > Spotkania
Spotkania

Majówka TUP ‘2011 w Bielsku-Białej

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Trzeci Piknik Urbanistyczny Oddziału Katowickiego TUP odbędzie się w sobotę 7 maja 2011 roku od godziny 10:00 w Bielsku-Białej. Ze względu na liczniejsze niż się spodziewano grono Gości - zmieniono miejsce pikniku (!!!). Rozpocznie się on na bielskim Zamku. Do dyspozycji są tam parkingi - szczegółowa mapa będzie dostęna na naszej stronie. Będzie to już trzeci piknik urbanistyczny organizowany przez Oddział Katowicki TUP, tym razem jako piknik miejski - dla integracji środowisk związanych z rozwojem przestrzennym miasta oraz promocji problematyki miasta i subregionu. Jego celem jest też wsparcie współpracy samorządowej i koordynacji działań na rzecz rozwoju przestrzennego. Ale przede wszystkim ważna jest formuła - z dala od gipsowych ścian sal konferencyjnych i w serdecznej, luźnej atmosferze.

►►►więcej o wydarzeniach na Śląsku

To nie koniec artykułu...

Read more...
 

Kandydat TUP na stanowisko Architekta Miasta Katowice

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W czwartek 27 stycznia 2011 roku Zarząd Oddziału Katowickiego TUP podjął w trybie obiegowym uchwałę o udzieleniu rekomendacji kol. Tadeuszowi Kmieciowi na stanowisko architekta miasta Katowice. Rekomendacji udzielono na mocy §8 ust.2 p.3, §11 ust.1 p.2, §25 ust.1 i §53 ust.2 p.2 Statutu Towarzystwa, w ślad za uzgodnieniami z Prezydentem Katowic Piotrem Uszokiem z dnia 10 stycznia 2011 roku. Osobne kandydatury zgłosić mają SARP i obie Izby zawodowe. Prezydent Uszok zadeklarował, że przeprowadzi rozmowy ze wszystkimi rekomendowanymi przez stowarzyszenia zawodowe kandydatami.

Kol. Tadeusz Kmieć jest doktorem nauk technicznych, wieloletnim członkiem naszego Towarzystwa, byłym prezesem Oddziału, obecnie członkiem Zarządu Głównego TUP. Z rekomendacji TUP wchodzi też w skład katowickiej Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej a także Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej przy Marszałku województwa śląskiego.

►►► więcej o działaniach w sprawie powołania Architekta Miasta Katowice

 

Katowice's City Architect/Town Planner

E-mail Print PDF
There are no translations available.

 

10 stycznia 2011 roku w katowickim „ratuszu” odbyło się spotkanie przedstawicieli czterech organizacji zawodowych (TUP, SARP, POIU, SOIA) z Prezydentem Katowic Piotrem Uszokiem. Zaproszenie wystosował prezydent miasta, w reakcji na inicjatywę Katowickiego Oddziału TUP, wynikającą z wcześniejszych uzgodnień z pozostałymi organizacjami. Spotkanie poświęcone było dyskusji nad działaniami dla powołania urzędu Architekta/Urbanisty Miasta i wyłonienia osoby piastującej to stanowisko, które podlegać ma bezpośrednio Prezydentowi. Nasze Towarzystwo zobowiązało się do rekomendowania kandydatów.

Read more...
 

O partycypacji społecznej i przyszłości TUP

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Partycypacja społeczna w kształtowaniu przestrzeni – to temat otwartego Zebrania Zarządu Oddziału Katowickiego TUP w piątek 14 stycznia 2011 roku godzina 17:00 (NASTĄPIŁA ZMIANA TERMINU !) – w siedzibie o/TUP w Katowicach przy ul. Dyrekcyjnej 9. Moderatorem będzie kol. Paweł Jaworski. Jako tło dyskusji przedstawi on ideę projektu „Decydujmy razem” realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przy współpracy Instytutu Spraw Publicznych, Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej, Fundacji Inicjatyw Społeczno–Ekonomicznych, Fundacji Fundusz Współpracy i Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. W końcowej części zebrania przedyskutowane będą problemy przyszłości TUP, w kontekście wyzwań społecznych oraz możliwości i potrzeb środowiska ►►► prezentacja wprowadzająca.

Read more...
 

Wolność masztom, planom (ch)wała?

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W poniedziałek 13 grudnia 2010 r. w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Jordana 18, sala nr 401, IV piętro odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w kontekście ustawy o wspieraniu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Gośćmi będą p. Krzysztof Nowak, Dyrektor Wydziału Nadzoru Prawnego oraz p. Igor Śmietański, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa ok. 2,5 godziny.

Read more...
 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 2

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie