Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Zarząd Główny

12. PLGBC Green Building Summit (6-7.10.2022, Warszawa)

Email Drukuj PDF

Jako Patron Honorowy w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC) zapraszamy na 12. PLGBC Green Building Summit, które odbędzie się 6-7.10.2022 r. w zrównoważonej przestrzeni Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie.

Szczegółowe informacje na stronie: https://summit.plgbc.org.pl/

Więcej…
 

Konferencja „Miasta przyszłości” – poznaj najnowsze trendy i rozwiązania

Email Drukuj PDF

W dniach 13-15 września 2022 r. odbędzie się 5. edycja konferencji ,,Miasta przyszłości” organizowana przez Fundację Miasta Przyszłości i Sweco Polska. Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości uczestników w zakresie najnowszych trendów i rozwiązań pozwalających na tworzenie i rozwój miast przyszłości.

Więcej…
 

ArchFilmFest

Email Drukuj PDF

ArchFilmFest powraca do kalendarza wydarzeń architektonicznych. Pierwszy przystanek: Warszawa


Po przerwie spowodowanej pandemią oraz rozbudową oferty cyfrowej Grupy Sztuka Architektury, do kalendarza polskich wydarzeń architektonicznych 2022 roku powraca ArchFilmFest – Festiwal Filmów o Architekturze. Nawiązując do swojej wieloletniej już tradycji ArchFilmFest jest wędrującym wydarzeniem filmowym skierowanym do architektów, studentów oraz wszystkich miłośników architektury w naszym kraju. Na jesieni 2022 roku impreza odwiedzi z dwudniowymi pokazami filmów oraz dyskusjami 4 miasta: Warszawę, Poznań, Kraków i Wrocław.

Więcej…
 

KONFERENCJA NT. PROJEKTU USTAWY O ZMIANIE USTAWY O PLANOWANIU I ZAGOSPODAROWANIU PRZESTRZENNYM

Email Drukuj PDF

Sekcji Prawa Nieruchomości ORA w Warszawie organizuje 13 września br. konferencję nt. projektu ustawy
o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym opracowanym w MRiT., w której udział wezmę przedstawiciele TUP.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji. Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej
w sali im. H. Krajewskiego w siedzibie ORA w Warszawie.
Obowiązuje rejestracja na konferencję. Poniżej znajdują się link do rejestracji i program konferencji.

Termin: 13 września 2022 roku, godzina 9.30

Miejsce: siedziba ORA w Warszawie

Adresaci: w szczególności adwokaci, radcowie prawni, pracownicy administracji rządowej i gmin, architekci i urbaniści, inwestorzy budowlani.

Link do rejestracji: https://bit.ly/3CwpOxu

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.ora-warszawa.com.pl/aktualnosci/konferencja-sekcji-prawa-nieruchomosci-ora-w-warszawie-nt-projektu-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-planowaniu-i-zagospodarowaniu-przestrzennym-opracowanym-w-mrit/

 

Ogólnopolski konkurs na dyplomy magisterskie

Email Drukuj PDF

Towarzystwo Urbanistów Polskich serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w

 

KONKURSIE O DOROCZNE NAGRODY TUP

za prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej

obronione w 2021 roku

Zgodnie z Regulaminem Nagrody TUP (w załączeniu) każdy promotor, po uzyskaniu od władz uczelni potwierdzenia, że praca spełnia formalne warunki zgłoszenia do konkursu określone w Regulaminie, może wytypować do konkursu jedną pracę dyplomową, spośród prac prowadzonych w ubiegłym roku.

Prace należy przesłać do 1 października 2022 r. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Prace w wersji analogowej będą przyjmowane w Biurze TUP w Warszawie przy ul. Lwowskiej 5 lok. 100 także przed tym terminem w dni powszednie, w godz. 10.00-12.30; można je również przesyłać pocztą lub kurierem, a o ich terminowym nadaniu decydować będzie data stempla pocztowego, jednak nie późniejsza niż 24.09.2022.

Karta zgłoszenia [doc][pdf]| Oświadczenie uczelni [doc][pdf]| Zasady organizacyjne (wyciąg z regulaminu Konkursu)

W sprawach organizacyjnych i regulaminowych informacji udziela sekretarz konkursu - e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Partnerem i sponsorem konkursu jest firma: 

 


Strona 1 z 33

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie