Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Kalendarium
Kalendarium Drukuj Email help
Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca
Territorial development challenges – visions of Europe & Poland Pobierz jako plik iCal
Od Czwartek, 22 listopad 2012 -  08:00
Do Piątek, 23 listopad 2012 - 17:00
Odsłon : 3559

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ma przyjemność zaprosić do udziału w konferencji pt. Territorial development challenges – visions of Europe & Poland,  która będzie okazją do dyskusji nad wyzwaniami rozwojowymi w Europie i Polsce. Odbędzie się ona w dniach 22'23 listopada 2012r. w Warszawie, w salikinowej MRR, przy ulicy Wspólnej 2/4.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną scenariusze rozwoju terytorialnego Europy, w tym wizja rozwoju Polski przedstawionawKoncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030. Wyzwania przed jakimi stoipolska przestrzeń są podobne do tych, z którymi zmagają się inne kraje europejskie. Dlatego dyskusja toczyć się będzie również wokół spójności terytorialnej Europy oraz sposobu uwzględniania wymiaru terytorialnego w polityce spójności, który ma służyć realizacji AgendyTerytorialnej dla UE 2020 i Strategii Europa 2020.

Głównym celem konferencji jest zainicjowanie wymiany poglądów i opinii na temat wyzwań stojących przed terytorium Europy w długookresowej i globalnej perspektywie. Tworzenie wizji rozwoju ma charakter strategiczny, który wskazuje kierunek dla debaty politycznej na temat rozwoju terytorialnego.

Dyskusja będzie koncentrowała się na możliwych scenariuszach dla Europy i relacjach Europy Środkowej iWschodniej z obszarami jej rdzenia. Wyrażamy nadzieję, że spotkanie to zapoczątkuje żywą debatę na temat przyszłości kontynentu oraz wizji jego przestrzennego i społeczno-gospodarczego rozwoju, w tym roli Polski.

Spotkanie będzie okazją dowymiany dobrych praktykw prowadzeniu polityki rozwoju, które mogą przyczynić  się do kształtowania obrazu Europy, w której chcielibyśmy żyć.

Agenda konferencji [pdf]

Miejsce : sala kinowa Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, ul. Wspólna 2/4, Warszawa
Kontakt : Wiktoria Palion ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , +48 22 461 35 05

Wróć

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie