Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Calendarium
Calendarium Print Email help
Previous month Previous day Next day Next month
See by year See by month See by week See Today Search Jump to month
Konkurs dyplomowy Download as iCal file
Friday, 21 June 2019, 12:00
Hits : 1467

Towarzystwo Urbanistów Polskich zaprasza do wzięcia udziału w konkursie o Doroczną Nagrodę za magisterską pracę dyplomową obronioną w 2018 roku.
Celem konkursu jest propagowanie najlepszych rozwiązań studenckich w pracach dyplomowych uwzględniających szeroki zakres zagadnień związanych z projektowaniem urbanistycznym oraz planowaniem i gospodarką przestrzenną. Tematyka zgłaszanych prac może uwzględniać wielodyscyplinarny zakres, w szczególności: strukturę i formę miasta, wartość i konkurencyjnoś przestrzeni urbanistycznej, racjonalność użytkowania terenu, podnoszenie jakości życia w środowisku antropogenicznym, kształtowanie elementów inżynierii lądowej w procesie urbanizacji oraz kreowanie życiowej przestrzeni człowieka za pomocą szaty roślinnej, elementów wodnych i architektonicznych w skali miejscowej, regionalnej i krajobrazowej. Konkurs kierowany jest do absolwentów studiów uwzględniających wielowymiarowe i wszechstronne czynniki rozwoju miast i wsi, od zwartych struktur zurbanizowanych do przestrzeni krajobrazów otwartych.
Nagrody przyznawane są w dwóch odrębnych kategoriach: projektowanie urbanistyczne i studia dotyczące zagadnień gospodarki przestrzennej. Prace magisterskie do konkursu należy zgłaszać do dnia 21 czerwca 2019 roku do godziny 12:00 na adres: Towarzystwo Urbanistów Polskich, ul. Lwowska 5 lok. 100, 00-660 Warszawa. Forma zgłaszania prac powinna uwzględniać wymagania wynikające z Regulaminu Dorocznej Nagrody Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Back

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie