Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Calendarium
Calendarium Print Email help
Previous month Previous day Next day Next month
See by year See by month See by week See Today Search Jump to month
SIŁA SĄSIEDZTWA I LOKALNOŚCI DLA BUDOWY LEPSZEJ POLSKI Download as iCal file
Wednesday, 05 May 2021, 13:00 - 14:00
Hits : 666

Debata online

SIŁA SĄSIEDZTWA I LOKALNOŚCI DLA BUDOWY LEPSZEJ POLSKI

5 maja o godz. 13:00 odbędzie się debata online towarzysząca premierze publikacji ?Siła sąsiedztwa i lokalności dla budowy lepszej Polski?. Dyskusja będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube oraz na Facebooku Kongresu Obywatelskiego.

Dlaczego mieszkańcy miast tęsknią za lokalnością? Czy sąsiedztwo i lokalność mogą być dziś ochroną przed skutkami niepewności i chaosu współczesnego świata? Jak budować sąsiedztwo i lokalność w skali wielkiego miasta? Dlaczego włodarzom miast powinno zależeć na rozkwicie silnych miejskich, sąsiedzkich czy nawet podwórkowych wspólnot? Jak sprawić, aby były to wspólnoty ?za?, a nie wspólnoty sprzeciwu? To tylko niektóre z pytań, które pojawią się w dyskusji.

W gronie panelistów znaleźli się prezydenci polskich miast: Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Gdańska, dr Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni i Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi oraz Katarzyna Zawodna-Bijoch, Prezeska Zarządu spółki biurowej Skanska. Moderatorem dyskusji będzie Wojciech Kłosowski, niezależny ekspert samorządowy.

Debata zapowiada premierę najnowszego numeru Pomorskiego Thinklettera poświęconego tematyce sąsiedztwa i lokalności, który ukaże się tego samego dnia. Wśród ponad 40 autorów, w publikacji znaleźli się m.in. prof. Jerzy Bralczyk, urbaniści, architekci, prezydenci Gdańska, Gdyni, Łodzi oraz Wrocławia, a także eksperci ? teoretycy i praktycy wielu różnych dziedzin.

Publikacja będzie dostępna do bezpłatnego pobrania na stronie: www.kongresobywatelski.pl/pomorski-thinkletter

Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Miasto Gdańsk, Pomorski Fundusz Rozwoju, Maritex

Partnerzy wydania: Miasto Gdynia, Skanska, Orange

Patroni: Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza, Związek Miast Polskich, Stowarzyszenie Kongres Ruchów Miejskich, Towarzystwo Urbanistów Polskich

Back

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie