You are currently viewing XVI DZIEŃ URBANISTY „W LABIRYNCIE REFORMY”

XVI DZIEŃ URBANISTY „W LABIRYNCIE REFORMY”

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz Narodowym Instytutem Urbanistyki i Architektury organizują kolejną, XVI edycję ogólnopolskiej konferencji „Dzień Urbanisty” tym razem pod hasłem „W labiryncie reformy”.

Po wielu latach ciągłych dyskusji i niedokończonych projektów, reforma planowania przestrzennego stała się faktem – ze wszystkimi tego konsekwencjami. Urbaniści, samorządowcy, inwestorzy intensywnie próbują odnaleźć się w gąszczu wprowadzonych zmian ustawowych i przepisów przejściowych.  Plany ogólne, zintegrowane plany inwestycyjne, nowe zasady dla planów miejscowych i decyzji o warunkach zabudowy i jeszcze wiele, wiele więcej – a wszystko to w ciągłym cieniu zegara nieuchronnie odmierzającego czas do osiągania „kamieni milowych” reformy. Czy zaproponowane rozwiązania to ślepe zaułki naszego systemu planowania, czy są jednak drogą, choćby nawet nieco krętą, do wyjścia ku lepszej przyszłości?

W czasie XVI edycji Dnia Urbanisty wspólnie zmierzymy się z wyzwaniami reformy planowania wraz z zaproszonymi ekspertami i naszym zawsze aktywnym i skorym do dyskusji gronem uczestników.

Konferencja odbędzie się w dniu 1 lutego 2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jako jedna z imprez towarzyszących targom „Budma 2024”. Tegoroczna edycja odbędzie się w Pawilonie Poznań Congress Center, Poziom 1, Sala 1D.