Towarzystwo Urbanistów Polskich

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
News
News

News » Oddział Katowice » Konkursy

Konkursy (11)RSS Feed

Results 1 - 10 of 11

1. Konkurs na NAJLEPSZĄ PRZESTRZEŃ PUBLICZNĄ Województwa Śląskiego 2017
Oddział Katowice/Konkursy

Już po raz 18 Urząd Marszałkowski w Katowicach organizuje konkurs na NAJLEPSZĄ PRZESTRZEŃ PUBLICZNĄ Województwa Śląskiego. Zwycięskie prace będą (jak co roku) brały udział w konkursie ogólnopolskim, organizowanym przez Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Obok rozstrzygnięć Kapituły Konkursu organizatorzy z Urzędu Marszałkowskiego zachęcają internautów do głosowania na wybrane przez siebie przestrzenie.

Zachęcamy do czynnego udziału.

 

Friday, 28 April 2017 | 1552 hits
2. Finał konkursu 2010 na najlepszy dyplom na Śląsku
Oddział Katowice/Konkursy

W sobotę 4 grudnia 2010 roku o godzinie 12:00 w katowickim „archibarze” przy ul. Dyrekcyjnej 9 odbędzie się finał konkursu Oddziału TUP na najlepsze prace dyplomowe i kursowe z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju. To już tradycja – konkurs zainicjowano w roku 1988. Jak zwykle, tak i w tym roku konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Udział biorą w nim po raz pierwszy studenci trzech śląskich uczelni, z którymi TUP zawarł stosowne porozumienia. Po finale odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Oddziału Katowickiego TUP.

►►►pobierz program finału konkursu

►►►czytaj więcej o nowej formule konkursu

►►►czytaj więcej o patronacie Marszałka

►►►pobierz nowy regulamin konkursu

►►►pobierz stary regulamin konkursu (duży plik)

►►►czytaj o konkursie na Politechnice Śląskiej

►►►czytaj o konkursie w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

►►►czytaj o konkursie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

►►►czytaj o konkursie na Uniwersytecie Śląskim

►►►pobierz instrukcję dla uczestników

►►►pobierz mapę dojazdu

►►►czytaj o Walnym Zebraniu Oddziału

►►►sprawdź kalendarium wydarzeń

Friday, 3 December 2010 | 2984 hits
3. Najlepsze dyplomy na UEK Katowice 2010
Oddział Katowice/Konkursy

W środę 1 grudnia 2010 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (dawniej: Akademia Ekonomiczna) rozstrzygnięto, odbywający się po raz pierwszy, etap uczelniany Konkursu na prace dyplomowe i kursowe z zakresu urbanistyki, rozwoju miast i gospodarki przestrzennej.

Wednesday, 1 December 2010 | 16083 hits | Read more
4. Konkurs dyplomów na Uniwersytecie Śląskim (2010)
Oddział Katowice/Konkursy

Zawarto porozumienie z Instytutem Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w sprawie współpracy przy organizacji Konkursu o Nagrodę Katowickiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich za prace dyplomowe i kursowe z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju. Z ramienia TUP porozumienie podpisał prezes Oddziału kol. Maciej Borsa a z ramienia Uniwersytetu prof. dr. hab. Wojciech Świątkiewicz. Celem jest propagowania problematyki miejskiej oraz zagadnień gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju wśród studentów i dyplomantów największej uczelni humanistycznej regionu. Na razie ustalono, że w konkursie wezmą udział prace dyplomowe z socjologii miasta i przestrzeni. Przewiduje się stopniowe rozszerzanie konkursu na inne specjalności i kierunki studiów. Pierwsze dyplomy wezmą udział w konkursie w 2011 roku.

►►►pobierz aktualny regulamin konkursu TUP

►►►pobierz tekst porozumienia TUP-Instytut Socjologii UŚ

Wednesday, 1 December 2010 | 12099 hits
5. Marszałek patronem konkursu dyplomów 2010
Oddział Katowice/Konkursy

Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski objął honorowy patronat nad tegorocznym Konkursem prac dyplomowych i kursowych z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju, organizowanym przez nasz Oddział.

W liście skierowanym do Prezesa Oddziału pisze on: „Organizatorom wydarzenia składam wyrazy uznania za konsekwencję w nagradzaniu wybitnie uzdolnionej młodzieży. Na podkreślenie zasługuje fakt, że młodzi ludzie z województwa śląskiego mają szansę zostać zauważeni, docenieni i nagrodzeni za ambicję oraz rozwój swoich talentów i umiejętności. Z całą pewnością tak wyjątkowe wyróżnienia zmotywują wszystkich nagrodzonych do dalszej pracy, a dla rówieśników będą mobilizacją do podobnego wysiłku.

Wednesday, 1 December 2010 | 11662 hits | Read more
6. Najlepsze dyplomy 2010 WST Katowice
Oddział Katowice/Konkursy

W dniu 24 listopada 2010 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach miały miejsce obrady Sądu Konkursowego o doroczną nagrodę Towarzystwa Urbanistów Polskich za pracę dyplomową z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju za rok 2010.

Friday, 26 November 2010 | 15945 hits | Read more
7. Najlepsze prace studentów Politechniki 2010
Oddział Katowice/Konkursy

24 listopada 2010 roku na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach rozstrzygnięto etap uczelniany Konkursu o doroczną nagrodę Towarzystwa Urbanistów Polskich za pracę dyplomową z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju za rok 2010.

Thursday, 25 November 2010 | 12092 hits | Read more
8. Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego (2009)
Oddział Katowice/Konkursy

To już dziesiąta edycja konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego". Rywalizacji, której celem jest promocja najciekawszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa, a także nagrodzenie gmin dbających o zrównoważony rozwój przestrzeni oraz projektantów tworzących wysokiej jakości urbanistykę i architekturę.

Thursday, 18 November 2010 | 63136 hits | Read more
9. Najlepsza praca dyplomowa (2009)
Oddział Katowice/Konkursy

Nasz Oddział już od 21 lat (1988) organizuje wspólnie z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej konkurs na najlepszą pracę dyplomową z urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej dotyczącą obszaru województwa śląskiego. Patronat nad konkursem AD 2009 objął Marszałek Województwa Bogusław Śmigielski. Kwalifikacja prac i obrady jury odbędą się 10 listopada 2009 roku na Wydziale Architektury w Gliwicach, a uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej w galerii Archibar pod siedzibą naszego Oddziału tradycyjnie - 4 grudnia - zapraszamy. Wystawa czynna będzie do 14 grudnia 2009 roku.

Thursday, 18 November 2010 | 133225 hits | Read more
10. Konkurs na prace dyplomowe w WST Katowice (2010)
Oddział Katowice/Konkursy

Podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałem katowickim TUP a Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach o współpracy przy organizacji Konkursu o Nagrodę za prace dyplomowe i kursowe z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju. WST jest więc już drugą uczelnią, biorącą udział w Konkursie.

Do konkursu w WST w Katowicach dopuszczone są prace dyplomowe i kursowe (semestralne) z zakresu urbanistyki i planowania przestrzennego, w szczególności dotyczące projektowania centrów miast, zespołów mieszkaniowych, terenów rekreacji, kształtowania przestrzeni publicznych, rewitalizacji terenów poprzemysłowych, zabytkowych dzielnic i miast, ochrony krajobrazu i rozwoju obszarów wiejskich a także innych zagadnień gospodarki przestrzennej  dotyczących zwłaszcza obszaru Województwa Śląskiego.

Monday, 15 November 2010 | 144918 hits | Read more

 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Page 1 of 2


Powered by AlphaContent 4.0.15 © 2005-2022 - All rights reserved

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie